Xavier Sabate: Górnik zasłużył na zwycięstwo

Przy takiej ilości błędów i przestrzelonych rzutów, trudno było o zwycięstwo – mówili na konferencji prasowej Xavier Sabate oraz Marcin Wichary.

Rastislav Trtik (trener Górnika Zabrze) – Jestem zadowolony, że wygraliśmy. Od początku było widać, że jesteśmy dobrze przygotowani. Chłopakom chciało się grać i to było widać na boisku. W ostatnich piętnastu minutach niestety nie graliśmy już tak zdyscyplinowanie i skoncentrowani i to wykorzystał nasz rywal, trafiając wiele razy do pustej bramki lub z kontrataków.

Alexandr Tatarintcew (Górnik Zabrze): To moja pierwsza wygrana z Wisłą podczas mojego pięcioletniego pobytu w Zabrzu. Dlatego to bardzo ważny dzień i można go zaznaczyć w kalendarzu. Dzisiaj dobrze wychodziła nam gra 7 na 6. Znakomite zawody rozegrał Mateusz Kornecki. Pobronił w naprawdę wielu trudnych sytuacjach. To zawsze fajnie móc się pokazać na tle takiego rywala, jak ORLEN Wisła, bo jest przecież zespół Ligi Mistrzów.

Xavier Sabate (trener ORLEN Wisły Płock): Górnik zagrał dzisiaj naprawdę dobre zawody, zasłużył na to zwycięstwo. Bez wątpienia zagrał dzisiaj dużo lepiej od nas. Jeśli chcemy się rozwijać i jeśli chcemy być wielką drużyną, musimy rozgrywać dwa mecze w tygodniu na najwyższym poziomie. Jeden to za mało. Ale to ja jestem trenerem tej drużyny i to ja ponoszę za to odpowiedzialność. Również za to, aby drużyna potrafiła rozgrywać dwa mecze w tygodniu na najwyższym poziomie.

Mówiłem to po meczach wygranych, powtórzę i teraz – przed nami jeszcze wciąż bardzo dużo pracy. Dzisiaj to jednak wszyscy mogliśmy zobaczyć. Potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja, jak przy budowie domu. Dzisiaj tylko w pierwszej połowie popełniliśmy jedenaście błędów technicznych, do tego przestrzeliliśmy dwadzieścia rzutów. Z kimkolwiek byśmy nie grali, trudno byłoby o zwycięstwa przy takich statystykach.

Ondrej Zdrahala dzisiaj nie wystąpił, bo w mojej ocenie ten skład, który grał, był najlepszym rozwiązaniem. Trzeba pamiętać, że Ondrej stracił pięć tygodni okresu przygotowawczego. Czasu, kiedy drużyna poznawała bardzo dużo nowych rzeczy i kiedy się zgrywała. Gdy wrócił, graliśmy już rytmem środa-sobota, więc czasu na treningi w zasadzie nie było. On potrzebuje trochę czasu. Jest naszym ważnym zawodnikiem.

Marcin Wichary (ORLEN Wisła Płock): Górnik dzisiaj zasłużenie wygrał to spotkanie. Mieliśmy swoją szansę w końcówce, ale jej nie wykorzystaliśmy. Niemniej Zabrze przez całe spotkanie prezentowało się lepiej, niż my. Popełniając tyle błędów w ataku i w obronie, bez pomocy bramki nie mogliśmy wygrać tego pojedynku.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M