Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com Plan na sobotę – zwycięstwo!

Plan na sobotę – zwycięstwo!

Nafciarze wchodzą w decydującą fazę rywalizacji w grupie D VELUX EHF Ligi Mistrzów. Margines błędu został już wyczerpany i nie ma już miejsca na potknięcie, tak więc plan na mecz z Elverum Handball jest jeden – zwycięstwo.

- Zespół Elverum z każdym meczem gra coraz lepiej. Obecnie mamy tyle samo punktów, więc mamy świadomość, jak ważny to będzie pojedynek dla obu zespołów. Jedno jest pewne – czekają nas trudne zawody i na to się przygotowujemy – mówił na konferencji prasowej trener Xavier Sabate.

Mistrzowie Norwegii po trudnym początku i przegranych z Dinamo Bukareszt oraz z Nafciarzami wrócili do świata żywych. Cztery kolejne zwycięstwa pozwoliły im zrównać się z naszą drużyną punktami i włączyć do walki o awans do TOP16. Gracze z Elverum szczególnie zaskoczyli w pojedynku z Ademar Leon, który zwyciężyli 30:25. W 55.min. tego spotkania podopieczni Michaela Appelgrena prowadzili już siedmioma trafieniami, co obrazuje możliwości tego zespołu. Nie jest też przypadkiem, że najwięcej bramek dla mistrzów Norwegii zdobywają skrzydłowi – Sigvaldi Gudjonsson oraz Alexander Westby. Jest to wypadkowa stylu gry Elverum, czyli kontra, szybkie wznowienia i rozciągnięcia gry w ataku pozycyjnym. Zresztą przekonaliśmy się o tym sami, bo pierwsze spotkanie w Norwegii rozstrzygnęliśmy dopiero w ostatnich minutach, a najskuteczniejszym graczem gospodarzy był właśnie Gudjonsson.

Nasi zawodnicy po przerwie na reprezentacje wygrali trzy kolejne spotkania i wszyscy chcielibyśmy, aby ta passa była kontynuowana. Tym bardziej, że nasz zespół omijają kontuzje, a szeroka kadra pozwala trenerowi na rotację i oszczędzanie najbardziej eksploatowanych zawodników. W sobotę na pewno nie zagra jednak Tomasz Gębala oraz Jose Guilherme de Toledo, który po niebieskiej kartce otrzymanej w meczu z Dinamo Bukareszt został zawieszony na jedno spotkanie. Ostateczną 16-stkę poznamy w sobotę na odprawie technicznej, ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie się ona zbytnio różniła od tej, która wybiegła na parkiet w spotkaniu z Piotrkowianinem Piotrków Tryb.

ORLEN Wisła Płock – Elverum Handball – 7. kolejka VELUX EHF Ligi Mistrzów, sobota 10 listopada, godz. 18.00

Transmisje:
TV: Sport+, Eleven Sports 3
Radio: radiomixx.pl
Live Ticker: ehfcl.com

Najlepsi

średnia: 4.4
średnia: 4.34
średnia: 4.24

Najskuteczniejsi

169 G / 37 M
PGNiG Superliga: 95 G / 22 M
Puchar Polski: 12 G / 1 M
Liga Europejska: 62 G / 14 M
142 G / 39 M
PGNiG Superliga: 84 G / 23 M
Puchar Polski: 3 G / 1 M
Liga Europejska: 55 G / 15 M
136 G / 38 M
PGNiG Superliga: 93 G / 22 M
Puchar Polski: 4 G / 1 M
Liga Europejska: 39 G / 15 M