Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com VELUX EHFCL #9: Nafciarze lepsi od wicemistrzów Hiszpanii!

VELUX EHFCL #9: Nafciarze lepsi od wicemistrzów Hiszpanii!

To był ciężki mecz, ale najważniejsze że zwycięski. ORLEN Wisła Płock pokonała wicemistrzów Hiszpanii Abanca Ademar Leon 25:23

Ustawienie wyjściowe: Morawski – Mihić, Obradović, Moya (atak), Toledo, Daszek, Sulić, Źabić (obrona)

Opis meczu: Można było odnieść wrażenie, że Nafciarze sami sobie skomplikowali ten pojedynek. Od pierwszych minut grali znakomicie w obronie, między słupkami pomagał Adam Morawski i jedyne czego brakowało, to przekuć to na zdobycz bramkową. A okazji ku temu było co nie miara, ale tego dnia celowniki naszych zawodników były wyjątkowo zwichrowane. W bramce Adamaru bardzo dobre zawody rozgrywał również bramkarz Dino Savić, który dał we znaki naszej drużynie już w pierwszym pojedynku z Leon. W konsekwencji w pierwszej połowie widzieliśmy bardzo mało trafień, a sam wynik przez całe trzydzieści minut oscylował wokół remisu.

Oceń graczy

24
( 39 gł. )
16
( 46 gł. )
33
( 41 gł. )
39
( 41 gł. )
6
( 36 gł. )
3
( 44 gł. )
34
( 44 gł. )
55
( 36 gł. )
14
( 43 gł. )
7
( 38 gł. )
37
( 50 gł. )
26
( 39 gł. )

 

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmian, z tym że inicjatywę powoli zaczęli przejmować goście. Wszystko to na własne życzenie, bo ilość przestrzelonych rzutów i błędów można byłoby rozdzielić na kilka spotkań. Na kwadrans przed końcem goście prowadzili 18:15 i sytuacja naszej drużyny robiła się coraz bardziej niebezpieczna. Wówczas czerwoną kartkę za faul na Jose Guilherme de Toledo otrzymał Federico Vieyra, co wyraźnie było impulsem dla naszego zespołu. Goście zaczęli gubić się w ataku i w kilka minut odrobiliśmy całość strat. Niesieni gorącym dopingiem Nafciarze tego dnia celowali jednak tylko i wyłącznie w zwycięstwo. Szczelna i agresywna obrona sprawiła wicemistrzom Hiszpanii bardzo dużo problemów, a w ataku rozrzucał się Toledo, którego bramki pozwoliły nam odskoczyć w 57.min. na 23:20. Przyjezdni nie mieli już nic do stracenia i o mały włos nie przechylili rywalizacji na swoją korzyść. Na szczęście w bramce ważną piłką odbił Adam Borbely, a w ataku Toledo przypieczętował nasze zwycięstwo. Zdobyte punkty w praktyce dają nam przepustkę do rundy barażowej w walce o TOP16 Ligi Mistrzów.

ORLEN Wisła - Ademar Leon

ORLEN Wisła Płock – Abanca Ademar Leon 25:23 (9:10)

ORLEN Wisła: Morawski, Borbely – Mihić 2, Krajewski 1, Obradović, Racotea 4, Tarabochia, Moya 3, Toledo 7, Mlakar, Daszek 5(3k), Sulić 1, Źabić 2
Karne: 3/3
Kary: 8 min.

Ademar: Vieyra 5, Mosić 2, Fernandez Sanchez 2, Fernandez Fernandez 1, Lopez Alvarez 6, Pesić, Simonet 1, Filho 2, Biosca, R. Perez Arce, Ligetvari 4, Fernandez Alonso, Slavić, G. Perez Arce, Garcia Lorenzana, Carou
Karne: 2/2
Kary: 8 min.

Najlepsi

średnia: 4.4
średnia: 4.34
średnia: 4.24

Najskuteczniejsi

169 G / 37 M
PGNiG Superliga: 95 G / 22 M
Puchar Polski: 12 G / 1 M
Liga Europejska: 62 G / 14 M
142 G / 39 M
PGNiG Superliga: 84 G / 23 M
Puchar Polski: 3 G / 1 M
Liga Europejska: 55 G / 15 M
136 G / 38 M
PGNiG Superliga: 93 G / 22 M
Puchar Polski: 4 G / 1 M
Liga Europejska: 39 G / 15 M