Reprezentacja zagra w Płocku

raport_kielceWizyta przedstawiciela THW Kiel w Płocku odbywa się w ramach projektu "Handball Friends in United Europe" i rozpoczyna ostatni etap przygotowań do prestiżowego turnieju piłki ręcznej o  roboczej nazwie Handball CUP, który odbędzie się w Orlen Arenie w sierpniu i rozpocznie obchody 50-lecia piłki ręcznej w Płocku.


W turnieju organizowanym przez SPR Wisłę Płock, oprócz drużyny gospodarzy i THW Kiel, weźmie udział mistrz Słowenii Gorenje Velenje, a także … I-sza reprezentacja Japonii.
Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski wraz z Sekcją Piłki Ręcznej Wisła Płock, w geście solidarności po ostatnich tragicznych wydarzeniach z mieszkańcami Japonii, zaprosili  reprezentację tego kraju do odwiedzenia Płocka.
Warto wspomnieć, że władze japońskich federacji ze względu na skażenie radioaktywne musiały odwołać wszystkie zaplanowane turnieje, a zakontraktowani dotychczas rywale w obawie o swoje zdrowie zrywają umowy i rezygnują z wyjazdów  do Japonii.
Wiedząc o tym Prezydent Miasta Płocka zaprosił Japończyków, aby umożliwić tej reprezentacji  grę w turnieju, który jak wiemy jest niezwykle ważnym elementem w przygotowaniach do występów na największych imprezach.
Turniej zaplanowany wcześniej na 5-7 sierpnia, odbędzie się ostatecznie 4-6 sierpnia. Zmiana terminu wynika z faktu organizacji w tym samym terminie Tour De Pologne oraz chęci przeprowadzenia transmisji ze spotkań Handball CUP przez Telewizję Polską.

Cieszymy się, że ranga tego turnieju została doceniona i Telewizja Polska zdecydowała się, mimo wielu innych ważnych wydarzeń sportowych odbywających się niemal w tym samym czasie, pokazywać Płocki Handball CUP – stwierdził Andrzej Miszczyński. Wspólnie z Prezydentem Płocka Panem Andrzejem Nowakowskim, chcemy poprzez to wydarzenie po raz kolejny pokazać nasze miasto, jako otwarte na współpracę międzynarodową a także będące doskonałym punktem w planie, coraz bardziej rozwijającej się w naszym, kraju turystyki weekendowej – zakończył prezes Wisły

Trwają obecnie rozmowy z TVP odnośnie zarówno samej imprezy sportowej, ale i także imprez towarzyszących i ich obecności na antenie tego nadawcy.

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M