Nafciarze zdziesiątkowani!

Bez pięciu podstawowych zawodników zagrją jutro z zespołem z Zabrza mistrzowie Polski drużyna Orlen Wisły Płock. O wiele gorsze jest to, że ci piłkarze nie będą mogli zagrać także w meczu Ligi Mistrzów z Cimos Koper.


Najgorzej sytuacja wygląda z Luką Dobelsekiem, który od kilkunastu dni narzekał na bóle prawego uda. Dzisiejsze badanie USG wykazało naderwany miesień co oznacza minimum cztery tygodnie przerwy. Miesiąc na parkiecie kibice nie zobaczą także Vukasina Rajkovicia. Prawy rozgrywający mistrzów Polski przeszedł w ubiegłym tygodniu zabieg artroskopii kolana. Rozpoczął już rehabilitacje ale ona potrwa cztery tygodnie.


Skutki meczu z Azotami Puławy odczuwa wciąż Adam Twardo. Kontuzja kostki jest na tyle groźna, że wyklucza jego udział w najbliższych spotkaniach. Na ostre bóle pleców narzekają także Kamil Syprzak i Zbigniew Kwiatkowski. Ten drugi robi wszystko by pomóc drużynie podczas meczu Ligi Mistrzów. Wciąż kontuzjowany jest Michał Zołoteńko, zdaniem lekarzy za tydzień powinien wrócić do treningów.

Obecna sytuacja martwi oczywiście sztab szkoleniowy Orlen Wisły. Dziś podczas treningu Lars Walther długo rozmawiał z zawodnikami. "Cieszę się, że mimo wielkich problemów, które obecnie mamy pozostali zawodnicy są w dobrej formie. Wszyscy wiemy, że odpowiedzialność spoczywa teraz na naszych barkach. Wobec kontuzji nie będzie łatwo o dobre wyniki z najbliższych meczach. Szczególnie w Słowenii. Jesteśmy jednak drużyną co udowodniliśmy w ostatnią sobotę. Jestem pewien, że każdy z tych chłopaków zostawi na boisku serce i uda nam się wyjść z podniesioną głową z tej trudnej sytuacji. Liczę, że pomogą nam w tym kibice. Zarówno w meczu ligowym jak i w Lidze Mistrzów.
Wiem, że duża grupa fanów wybiera się do Słowenii. Dziękujemy im za to. Ich gorący i żywiołowy doping na pewno doda nam skrzydeł" - stwierdził szkoleniowiec nafciarzy.

W środę o 18.00 zespół Orlen Wisły Płock zagra z NMC Powen Zabrze, w sobotę o 20.00 w drugiej kolejce rozgrywek grupy C Ligi Mistrzów zmierzy się na wyjeździe słoweńskim Cimos Koper.

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M