Zadowoleni ze zwycięstwa

1trening"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygrania tego spotkania" – mówił po zwycięskim meczu w Lubinie trener bramkarzy Orlen Wisły Płock, Artur Góral.


"Cieszymy się, bo mecz ten skończył cykl naszych występów w okrojonym składzie, ale wiedzieliśmy, że po meczu z Vive, czeka nas spotkanie, które musimy wygrać. W czwartek, grając w okrojonym składzie przeciwko Kielcom straciliśmy wiele sił i chwała zawodnikom za dzisiejszą determinację, za to co pokazali przez całe 60 minut. Czasami mogliśmy ten mecz rozstrzygnąć wcześniej, ale Zagłębie odrabiało 3-4 bramki naszej przewagi, dochodziło nas na remis, ale myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo w tym meczu" – podkreślił Góral.

 

Trener bramkarzy był zadowolony z postawy swoich podopiecznych w Lubinie. "Marcin dzisiaj zasłużył w pełni na słowa pochwały. Przez 60 minut był punktem naszej drużyny, który odbierał zawodnikom Zagłębia ochotę do gry" – komplementował Wichurę popularny Cygar. "Obrona, mimo popełnienia kilku błędów, grając w okrojonym składzie, walczyła przez cały mecz na sto procent swoich możliwości" - dodał Góral.


W Lubinie Nafciarze popisali się 100% skutecznością z rzutów karnych. "Nikola wziął na siebie ciężar gry, nie zadrżała mu ręka przy wykonywaniu siódemek i może będzie to nasz etatowy wykonawca rzutów karnych" przyznał były bramkarz Wisły

 

Góral nie chciał wyróżniać kogokolwiek z drużyny, bo wszyscy, mimo ogromnego zmęczenia, zagrali bardzo dobrze, ale zwrócił uwagę na młodego Pawła Paczkowskiego, który "w drugiej połowie pokazał klasę. Jeszcze kilka takich spotkań i wyrośnie na pewno na etatowego zawodnika tej ekipy"


"Wszyscy marzą o tych kilku dniach wolnych. Na pewno nam się to wszystkim przyda po tym maratonie, który ostatnio mieliśmy" przyznał Góral. "Musimy się jednak w tym wolnym czasie przygotować do następnego maratonu, który zaczniemy meczem z Nielbą (10. listopada) i znowu grając środa-sobota skończymy dopiero 18.grudnia" – zakończył trener Orlen Wisły.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M