HSV w formie przed meczem z Wisłą

1treningW czwartkowy wieczór piłkarze ręczni HSV Hamburg pokonali ekipę TV Großwallstadt 31:22. Warto jednak zauważyć, że najbliższy rywal Nafciarzy w Lidze Mistrzów długo nie mógł złapać swojego rytmu gry.

Jeszcze w 42. minucie spotkania na tablicy wyników widniał wynik 17:17. Wtedy jednak podopieczni Pera Carlena podkręcili tempo gry, zdobyli cztery bramki w rzędu w odstępie dwóch minut i nie wypuścili już zwycięstwa z rąk. Wygląda też na to, że na mecz z Orlen Wisłą mistrzowie Niemiec przyjadą już z rekonwalescentami w składzie: Michealem Krausem, Blażenko Lackoviciem i Marcinem Lijewskim. Wszyscy trzej szczypiorniści pojawili się na parkiecie w O2 World Arena, a Chorwat i Polak wpisali się po dwa razy na listę strzelców. Zatem w Płocku zabraknie tylko Oscara Carlena i Bertranda Gilla.

HSV mecz z Großwallstadt rozpoczęło w ataku w następującym składzie: Bitter – Jansen, Hens, Duvnjak, Vugrinec, Lindberg, Vori. W obronie pojawiał się natomiast Matthias Flohr. Najskuteczniejszym graczem meczu okazał się Hans Lindberg, który zapisał na swoim koncie dziewięć trafień. Pierwsze trafienie duńskiego skrzydłowego w tym spotkaniu było jego 1400 golem zdobytym na parkietach Bundesligi.

Mistrzowie Niemiec w piątkowy poranek udali się w podróż do Płocka, a w sobotę o godzinie 15.00 staną naprzeciw drużyny Larsa Walthera. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na pojedynek z obecnym wiceliderem niemieckiej Bundesligi oraz jedną z najlepszych drużyn na świecie.