Dania dwukrotnie lepsza

u21-14W weekend w płockiej Orlen Arenie odbyły się dwa mecze towarzyskie pomiędzy młodzieżowymi reprezentacjami Polski i Danii. W obu pojedynkach lepsi okazali Wikingowie, jednak zdecydowanie więcej emocji przyniosło niedzielne starcie.

Reprezentacja biało-czerwonych oba mecze przegrała w ostatnim kwadransie meczu. Szczególnie dotkliwą porażkę młodzi szczypiorniści ponieśli w sobotę, kiedy to przy stanie 23:21 dla Polaków mniej więcej w 40. minucie spotkania goście wręcz zmiażdżyli zawodników Jarosława Cieślikowskiego, wygrywając ostatecznie 42:29. Na nic zdała się imponująca skuteczność naszego rozgrywającego Pawła Paczkowskiego, który w tym spotkaniu zapisał na swoim koncie dziesięć bramek. Na parkiecie Orlen Areny kibice mogli zobaczyć jeszcze dwóch młodych płocczan: Kacpra Adamskiego i Adriana Wojkowskiego.

Niedzielny pojedynek miał analogiczny przebieg. Polacy od początku spotkania narzucili swoje tempo gry i przez długi okres spotkania utrzymywali 3-4 bramkową przewagę nad przeciwnikiem. Problemy ponownie zaczęły się na kwadrans przed końcem spotkania, kiedy to biało-czerwoni zaczęli seryjnie popełniać błędy w ataku, z zimną krwią wykorzystywane przez Duńczyków. Końcowe zwycięstwo 29:26 goście zapewnili sobie jednak dopiero w ostatniej minucie meczu. W niedzielnym pojedynku trener Cieślikowski skorzystał tylko z dwóch zawodników Orlen Wisły – Pawła Paczkowskiego oraz Adriana Wojkowskiego.

Polska - Dania 29:42(19:19)

Polska: Kapela, Małecki - Wojkowski, Daszek(4), Kużdeba(1), Niewrzawa(6, 2k), Walczak(3), Kornecki(1), Zagała, Paczkowski(10), Biegaj, Staszewski, Szczęsny(2), Rogulski(1), Spychalski, Adamski(1)

Polska - Dania 26:29(13:11)

Polska: Polska: Kapela - Wojkowski, Daszek(3), Kużdeba, Niewrzawa(10, 7k), Walczak(3), Kornecki(1), Zagała(1), Kornatiuk, Gregor, Paczkowski(4), Abram(1), Staszewski, Szczęsny(3), Rogulski, Chmieliński