Wichary: Grunt to spokój

m_wicharyDla Marcina Wicharego będzie to wielki powrót do reprezentacji po wielu miesiącach nieobecności. Płocki bramkarz w charakterystyczny dla siebie sposób nastraja się przed mistrzostwami Europy.


- Do wszystkiego podchodzę na spokój. Nie ma co się naprężać, rozmyślać o tym, co będzie, tylko trzeba się odciąć od całej tej otoczki i skupić na najbliższym meczu i swoim zadaniu – mówi powściągliwie 31-letni zawodnik.

Niepowetowaną stratą dla reprezentacji jest absencja Sławomira Szmala. Między innymi na naszym bramkarzu będzie spoczywała odpowiedzialność, aby jego brak był jak najmniej odczuwalny – Naszym zadaniem nie jest zastąpienie Szmala, tylko odbicie jak najwięcej piłek. Wiadomo, że jak coś pójdzie nie tak, to brak Sławka będzie jeszcze bardziej eksponowany. Niemniej tak jak powiedziałem – nie zastanawiam się nad tym. Moim zadaniem jest dać z siebie wszystko co najlepsze.

Wczorajszy dzień biało-czerwoni spędzili głównie na analizie gry Serbii i założeniach taktycznych. Kto będzie największym zagrożeniem dla polskich bramkarzy? – Oglądałem nagrania i pewne wnioski wyciągnąłem, ale zostawię je dla siebie – mówi tajemniczo Wichciu, po czym dodaje – Nie można podchodzić do spotkania z Serbią jako tego, które będzie miało kluczowy wpływ na przebieg turnieju. Owszem, będzie to dla nas ważny pojedynek, ale grania będzie sporo, więc wynik tego pojedynku jeszcze o niczym nie przesądza.

 

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M