Plany Nafciarzy na nadchodzące dni

constantaPrzed zawodnikami Orlen Wisły ostatni dzień przygotowań na zgrupowaniu w Emsdetten. W miniony weekend plany Nafciarzy nieco pokrzyżował wypadek Joakima Bäckströma, po którym w 13. minucie został przerwany mecz z TV Emsdetten.


W poniedziałek Nafciarze odbędą jeden poranny trening, a po lunchu udadzą się do miejscowości Burgdorf, gdzie we wtorek wieczorem rozegrają sparing z lokalnym HSV. Z powodu urazu Bäckströma trener Lars Walther będzie musiał sobie niestety radzić bez nominalnego lewoskrzydłowego. Lekarze profilaktycznie zalecili Szwedowi pozostanie w szpitalu na jeszcze jedną noc i do zespołu będzie mógł on dołączyć dopiero w poniedziałek. Do treningów wrócił natomiast Muhamed Toromanović, który po przylocie ze zgrupowania swojej reprezentacji narzekał na przeziębienie i nie wystąpił w spotkaniu towarzyskim z Bergischer HC.

Bezpośrednio po meczu z HSV Hannover-Burgdorf Wiślacy wsiądą do autokaru i udadzą się w drogę powrotną do Polski. Zanim jednak dotrą do Płocka, zatrzymają się na jeden dzień w Poznaniu, gdzie odwiedzą klinikę Rehasport i przejdą drugą część badań.

W Płocku nasz zespół zamelduje się w czwartek i do pierwszego meczu rundy rewanżowej będzie przygotowywał się na własnych obiektach. Zaraz po powrocie sztab szkoleniowy zadecyduje, czy w tym okresie rozegrać jeszcze jakieś dodatkowe mecze sparingowe.

 

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M