Miło powspominać!

Fot. SPR Wisła Płock

 

    Zenon Łakomy, Bogdan Kowalczyk, Krzysztof Kisiel i Lars Walther, co łączy tych czterech trenerów? Oczywiście Orlen Wisła Płock.W ciągu ostatnich 20 lat każdy z nich był szkoleniowcem naszego zespołu. Każdy, oprócz Larsa Walthera, który dopiera zaczyna swoją przygodę z Orlen Wisłą, osiągnął z tym klubem bardzo wiele.

Do niecodziennego, a można wręcz powiedzieć historycznego spotkania doszło podczas uroczystej kolacji na Memoriale Jerzego Klempela w Dzierżoniowie.

Walther został przyjęty do naszej „handbalowej” rodziny” - żartował Zenon Łakomy. Bardzo Ciepło wypowiadał się o naszym duńskim trenerze, twierdząc, że jego pojawienie się w Płocku jest kolejnym krokiem w kierunku budowania silnego zespołu. Gdy to się uda zyska cała polska piłka ręczna.„Zawsze trzymam kciuki za Wisłę”, dodał natomiast Bogdan Kowalczyk. Obecny trener drużyny z Puław, po chwili zapewnił jednak Larsa Walthera, że w meczach między Orlen Wisłą a drużyną Azotów nafciarze nie dostaną żadnej taryfy ulgowej.Szanuję tych trenerów, ich dokonania i doświadczenie. Świetnie, że udało się nam spotkać i porozmawiać” – mówił Lars Walther. „Wymieniliśmy wiele spostrzeżeń na temat piłki ręcznej, na temat gry. Trenerzy mogą o tym dyskutować godzinamiZ łezką dawne lata wspominał obecny II trener Orlen Wisły Krzysztof Kisiel. „Od każdego z tych szkoleniowców czegoś się nauczyłem, fajnie zobaczyć się w takich okolicznościach i przypomnieć sobie dawne dobre czasy.”

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M