Puchar jest nasz

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock pokonali HC MIESHKOV Brest  27-26  (15-10) i wygrali VII Memoriał Jerzego Klempela.

W pierwszej połowie nasz zespól zaprezentował się świetnie. Znakomicie funkcjonowała obrona, nie brakowało skuteczności w ataku. Druga cześć spotkania to również dobra gra, ale tylko przez pierwsze 10 minut, później znowu zaczęło brakować koncentracji. W nasze poczynania wdarło się roztargnienie i dlatego też drużynie z Brześcia udało się doprowadzić do remisu. W końcówce spotkania jednak fenomenalnie bronił Morten Seier. Dobrze funkcjonowała obrona, świetnie atak i w konsekwencji Wisła wyszła na prowadzenie, którego nie oddala już do ostatniej syreny.

A zatem szczypiorniści Orlen Wisły Płock zdobyli pierwszy puchar pod wodza trenerów: Larsa Walthera, Krzysztofa Kiśla i Artura Górala. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Mortena Seiera, a bohaterem dzisiejszego spotkania Tomasz Paluch, który na trzynaście prób dwanaście razy pokonał białoruskiego bramkarza.

Wichary, Seier - Kwiatkowski 1, Peskov 1, Paluch 12, Wiśniewski 3, Samdahl, Kavas 3, Dobelsek, Kuzelev 4, Zołoteńko 2, Twardo, Syprzak 1.