Nafciarze walczą o Final Four

Paweł Paczkowski zdobył w pierwszym meczu z Warmią 6 goliO awans do Final Four powalczą jutro szczypiorniści Orlen Wisły. Pierwszy zespół zmierzy się w Płocku z AZS AWF Gorzów Wielkopolski, a drużyna Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego zagra z Warmią Anders Group Społem w Olsztynie.

Awans do turnieju finałowego siódemki Larsa Walthera jest niemal pewny. Szczypiorniści I zespołu pokonali pewnie w Gorzowie AZS 33:23(18:11) i inny wynik niż wygrana Nafciarzy w rewanżu byłby niemałą niespodzianką.

Całkowicie inaczej przedstawia się sprawa awansu młodych zawodników Orlen Wisły II. W pierwszym meczu I-ligowcy przez 40 minut rywalizowali z Warmią jak równy z równym, prowadząc 2-3 bramkami. Niestety straty piłek w ataku w ostatnich 20 minutach spotkania pozwoliły olsztynianom kontrować Nafciarzy i spokojnie zwyciężyć w Orlen Arenie 34:28. By awansować do turnieju finałowego ekipa Janiszewskiego i Skórskiego musi wygrać w Olsztynie przynajmniej 7 golami.

Oba mecze rozpoczną się o godzinie 18.00. Relację live z meczu Orlen Wisła – AZS AWF Gorzów Wlkp. będzie można śledzić na www.live.sprwislaplock.pl