Play-Offy czas zacząć

kielce124Niespełna 24 godziny dzielą szczypiornistów Orlen Wisły od rozpoczęcia decydującej rywalizacji w sezonie 2010/2011. W sobotę o 17.30 Nafciarze zmierzą się w pierwszym meczu finału Play-off z Vive Targi Kielce. Spotkanie zostanie rozegrane w Kielcach.


Mimo ostatniego zwycięstwa Wiślaków w hali Legionów faworytem spotkania pozostaje drużyna Bogdana Wenty. Mecze o Mistrzostwo Polski wygrywa się silną ławką rezerwowych, która przejmuje inicjatywę na parkiecie, gdy zawodnicy pierwszego składu potrzebują chwili wytchnienia, lub gdy im nie idzie – mówi Andrzej Miszczyński. Ławka kielecka ma zdecydowanie większą siłę rażenia, większe doświadczenie i w opinii fachowców jest lepsza od naszej – dodał prezes Wisły. Nie znaczy to jednak, że Nafciarze stoją na straconej pozycji. My już tam raz wygraliśmy. A jeśli zrobiłeś to raz, możesz tego dokonać ponownie - stwierdził optymistycznie Lars Walther. Najważniejsze jest żebyśmy podeszli do tego meczu zrelaksowani. Kluczem do zwycięstwa będzie gra w obronie i kontratak. Kielce są faworytem, ale my mamy szansę i będziemy o nią walczyć – zakończył trener szczypiornistów Orlen Wisły.

 

 

Jedno jest pewne, Vive na pewno podejdzie do tego spotkania bardziej skoncentrowane, niż miało to miejsce w ostatniej ligowej kolejce. To nie będzie taki mecz jak ostatnio. Kielczanie będą starali się odrobić lekcję którą dostali od nas u siebie – mówi Krzysztof Kisiel. Świadomość wygranej w Kielcach na pewno buduje, ale z drugiej strony porażka we własnej hali daje Vive wiele do myślenia i na pewno wyciągną z niej wnioski.

 

Sobotnie i niedzielne spotkania finałowe rozpoczną się w Kielcach o 17.30. Relację live będzie można śledzić na www.live.sprwislaplock.pl.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M