Eklemović: Zawsze daję z siebie wszystko

Nikola_Eklemovic_03s"Zawsze chciałbym grać najlepiej i dać z siebie wszystko, co mam najlepsze"  - mówi nowy rozgrywający Orlen Wisły Płock, Nicola Eklemović.


Możesz przedstawić swoją karierę i osiągnięcia płockim fanom?
Rozpoczynałem karierę w Partizanie Belgrad (potem Crvena Zvezda). W 1999 przeszedłem do Pick Szeged, gdzie grałem przez 5 lat. Następne było MKB Veszprem, gdzie grałem 7 lat. W tym czasie doszliśmy do półfinału Ligi Mistrzów – to jest maksimum które udało mi się z Veszprem osiągnąć w Lidze Mistrzów. Przegraliśmy z Portland różnicą zaledwie 1 bramki w dwumeczu. Teraz mam trzyletni kontrakt z Wisłą Płock. Mam nadzieje, że będzie on udany i odniosę sukcesy, jak w Veszprem.

Dotychczas zdobyłem 3, albo 4 razy mistrzostwo Jugosławii. Sześciokrotnie wygrywałem z Veszprem mistrzostwo i Puchar Węgier. Zwyciężyłem z Veszprem w Pucharze EHF przeciwko Rhein Neckar Lowen. Zdobyłem także srebrny medal Mistrzostw Europy z kadrą juniorską Jugosławii. Rozegrałem 6 spotkań w Mistrzostwach Europy w Chorwacji z reprezentacją Węgier. Tak to przedstawia się w skrócie.

 

Gdy Zarząd i sztab trenerski Veszprem dowiedzieli się, że podpisałeś kontrakt z Wisłą nie miałeś zbyt wielu okazji do gry.
Gdy wszyscy dowiedzieli się z oficjalnej strony internetowej Wisły i Handball Planet, ze podpisałem kontrakt z płockim klubem, moja sytuacja w Veszprem zmieniła się. Były jakieś powody, których nie znam jeszcze, że nie grałem za dużo. To była dziwna sytuacja bo trenowałem, grałem to, czego wymagał ode mnie trener, ale nie miałem zbyt wielu okazji do pokazania się na parkiecie. Nasze stosunki zmieniły się na niekorzyść.

 

Wierzyłeś, że Wisła zdobędzie mistrzostwo gdy podpisywałeś kontrakt?
Podczas pierwszego spotkania prezes Andrzej Miszczyński przedstawił mi cele, plany na przyszłość i filozofię prowadzenia Klubu. Spodobało mi się to. Fajnie, że Wisła zdobyła mistrzostwo i zagramy w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Myślę, że to bardzo duża sprawa dla klubu, Płocka i całej Polski. Mam nadzieję, że będziemy grali bardzo dobrze, pokażemy się z najlepszej strony i wywalczymy dobre wyniki.


Po zdobyciu mistrzostwa jednak Zarząd oraz trener Walther stwierdzili, że nie spodziewali się tego sukcesu tak szybko.
To jest sport. Musisz wierzyć w siebie, a rezultaty same przyjdą. To tak samo jak z grą w Lidze Mistrzów – każdy mecz jest bardzo ciężki i nie jest ważne z kim grasz i jaka jest nazwa drużyny przeciwnika. W polskiej Superlidze jest Wisła i są Kielce. W ostatnim sezonie lepsza była Wisła. W przyszłym sezonie Kielce będą miały bardzo dobrą drużynę i nasza rywalizacja zapowiada się bardzo interesująco. Mam nadzieję, że wszystko jednak zakończy się wynikiem takim, jak w tym sezonie.

 

Widziałeś decydujące mecze Wisły z Vive?
Tak oglądałem fragmenty trzeciego i czwartego spotkania. Widziałem euforię wszystkich po zdobyciu mistrzostwa, byłem zachwycony zachowaniem płockich fanów w trakcie spotkania. To bardzo pomaga drużynie. Fani Wisły swoim żywiołowym dopingiem w trakcie meczu pomagają bardzo drużynie a zawodnicy mogą dzięki temu dać z siebie jeszcze więcej. Mam nadzieję, że w spotkaniach Ligi Mistrzów i w meczach przeciwko Vive w nadchodzącym sezonie nasi fani również będą naszym 8. graczem.


Co chciałbyś osiągnąć z Wisłą?
Grałem w Veszprem 7 lat i przyszedł czas na zmiany. Zmiana zawsze wymusza w człowieku impuls do rozwoju by być jeszcze lepszym. Mam nadzieję, że tak będzie w Płocku i gdy będę odchodził z Wisły (nie wiem kiedy to będzie), jej kibice będą wypowiadać się dobrze o mojej grze i mnie samym. Ze swojej strony zrobię wszystko, co tylko będę mógł i mam nadzieję, że pomogę tym drużynie w odniesieniu dobrych rezultatów. 

 

Znasz zawodników Wisły? Miałeś możliwość grania z nimi?
Nigdy nie grałem przeciwko Wiśle w barwach Veszprem. Z Rajkoviciem grałem w reprezentacji Jugosławii. Przeciwko Kubisztalowi grałem w barwach Veszprem w turnieju towarzyskim. Oglądałem kilka spotkań Wisły i znam jej zawodników. Mam nadzieję, że stworzymy razem świetną drużynę i odniesiemy dobre wyniki.

 

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M