Zajączkowski: To bardzo korzystna sytuacja

zajac"Faworytem jest HSV Hamburg, a pozostałe ekipy będą walczyły między sobą w każdym meczu" – ocenił ubiegłotygodniowe losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów Bogdan Zajączkowski.


"Jest to bardzo korzystna sytuacja dla Wisły, ale inne zespoły na pewno podchodzą do tego losowania w podobny sposób i dlatego trzeba w meczach z nimi również uważać, bo ostatnie lata nie były szczęśliwe dla Wisły, jeśli chodzi o europejskie puchary. Myślę, że w tym roku będzie to zdecydowanie na korzyść" – dodał były szkoleniowiec Wisły Płock.


"Przy czterech awansujących z grupy drużynach jesteśmy na pewno w stanie zagrać w 1/16 finału. Tym bardziej, że poczyniliśmy wzmocnienia. Spośród zawodników, którzy przyjdą do Wisły największe ogranie ma Eklemović, ale zobaczymy jak będzie się sprawował w Płocku" – ocenił szanse na awans Orlen Wisły i jej transfery były wiceprezes klubu.


"Wisła była na dobrej drodze do Mistrzostwa Polski" - powrócił do majowych rozstrzygnięć Zajączkowski. "Mocniej zacząłem wierzyć w mistrzostwo jednak po trzecim meczu, gdy Kielce grały słabiej. Gdyby Vive zagrało z takim zaangażowaniem jak w czwartym meczu, może byłoby inaczej. To jest jednak ich sprawa, a dla nas jest najważniejsze, że w Płocku będzie Liga Mistrzów" – przyznał popularny „Zając”
"W nadchodzącym sezonie sprawa mistrzostwa jest otwarta. Według mnie szanse Wisły są 50/50" – ocenił Zajączkowski.

"Dla beniaminka utrzymanie jest bardzo ważne. Dobrze byłoby gdybyśmy złapali także styl grania mocnej piłki, podobny do czołowych drużyn – Wisła, Vive. Trzeba grać mocną, dynamiczną i skuteczną piłkę. Chcemy uczyć się od lepszych – odpowiedział zapytany o cele nowej drużyny – Powenu Zabrze Bogdan Zajączkowski

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M