Komentarze po meczu z THW Kiel

l_walter_CLW niedzielę Orlen Wisła Płock zakończyła swój udział w Lidze Mistrzów. Nafciarze osiągnęli historyczny sukces, bo awansowali do 1/8 tych elitarnych rozgrywek. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzami po ostatnim meczu na europejskich parkietach w tym sezonie.

 

Lars Walther: W pierwszym meczu mieliśmy dobrych tylko trzydzieści minut, potem zaczęły się problemy. Dzisiaj było już dużo lepiej, może dlatego, że ta presja na nas była mniejsza. Jestem dumny z mojego zespołu, bo zagrał bez bojaźni, a nadmierny respekt przed THW Kiel zostawiliśmy w szatni. Chcieliśmy po dzisiejszym spotkaniu móc spojrzeć w lustro z myślą, że daliśmy z siebie wszystko. Myślę, że możemy to zrobić. Być może gdyby nie forma Omeyera, wynik byłby bardziej dla nas korzystny.

 

Michał Kubisztal: W Płocku z dobrej strony pokazaliśmy się tylko w pierwszych trzydziestu minutach, a dzisiaj chcieliśmy walczyć z THW Kiel do ostatniego gwizdka. W pierwszej części gry mieliśmy tylko jeden problem i był nim Thierry Omeyer. Zatrzymał nas i nie pozwolił zdobywać bramek w łatwych sytuacjach. Uważam, że dzisiejsze spotkanie mogło podobać się zebranym kibicom.

 

Alfred Gislason: Dzisiaj widzieliśmy normalny Płock. Wisła zagrała dużo lepiej, niż przed własną publicznością. My natomiast przestrzeliliśmy zbyt dużo rzutów i popełniliśmy wiele błędów technicznych. Ale mimo to, dzięki szczelnej obronie i postawie Omeyera udało nam się wygrać. To jest dla nas ważne. Mogliśmy także spróbować kilku nowych rozwiązań, niektóre nam wychodziły, inne mniej. Ale nawet, jeśli nie wszystko się dzisiaj udało, to cieszę się, że jesteśmy w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów.

 

Marcus Ahlm: Dzisiaj zaprezentowaliśmy się dobrze. Ważnym dla nas było, aby wygrać przed własną publicznością i spokojnie awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Teraz czekamy, na kogo trafimy w kolejnej rundzie. Mamy szacunek dla każdego przeciwnika, ale uważam, że jesteśmy znakomicie przygotowani do tych spotkań. Nieważne, z kim przyjdzie nam grać.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M