Kubisztal: W pewnym momencie nerwy puściły

Michał KubisztalMichał Kubisztal był niewątpliwie jednym z głównych bohaterów sobotniego pojedynku Orlen Wisły Płock z MMTS Kwidzyn. Nasz rozgrywający zapisał na koncie dziesięć bramek i nie bał brać się na siebie odpowiedzialności w najtrudniejszych momentach meczu.

O pierwszej połowie, przegranej różnicą pięciu bramek, Nafciarze z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć. W ostatnim pojedynku z MMTS w rundzie zasadniczej Wiślacy schodzili do szatni przy identycznym wyniku 10:15, ale wtedy górą był Kwidzyn. Teraz sytuacja się odwróciła - Może kibice trochę zwątpili, ale my wiedzieliśmy, że stać nas na to, żeby odrobić te pięć bramek z pierwszej połowy – mówił po meczu Kubeł - Po przerwie ruszyliśmy ostro do ataku. Zaczęliśmy trochę niefartownie, bo mieliśmy dwie, trzy sytuacje, które Suchowicz znakomicie obronił. Mogło to nas podłamać, ale tak się nie stało. Stanęliśmy na wysokości zadania, udało się wyrównać, doprowadziliśmy do dogrywki, którą wygraliśmy i cieszymy się niesamowicie.

W sobotnim spotkaniu nie zabrakło walki, nawet tej niesportowej. Obie ekipy nie przebierały w środkach i widać było, że MMTS tego dnia nie miał już nic do stracenia - To był dla nich mecz ostatniej szansy. Zagrali niesamowicie agresywnie w obronie. Niepotrzebnie wdaliśmy się te przepychanki. Pozwoliliśmy im grać tak, jak oni chcieli. Myślę, że sędziowie też nie do końca stanęli na wysokości zadania, bo dopuścili do bardzo agresywnej gry. Piłka ręczna jest kontaktową dyscypliną, ale chyba dzisiaj było tego trochę za dużo. W pewnym momencie nerwy puściły, zaczęła się bójka, a nie gra. Potem pojawiło się zmęczenie i agresja opadła i ten mecz jakoś się już ułożył – podsumował trzecie spotkanie półfinałowe Kubisztal.