Walther: Chcemy wygrać ten turniej

l_wW czwartek w Monte Carlo członkowie federacji EHF podjęli decyzję o składzie turnieju o Dziką Kartę, uprawniającą do gry w Lidze Mistrzów. Wśród czterech drużyn znalazła się Orlen Wisła Płock.

 

Jak mówił w zeszłym tygodniu Prezes SPR Wisła Płock Andrzej Miszczyński, wybór zespołów walczących o prawo występów w LM jest autonomiczną decyzją EHF i ciężko jednoznacznie powiedzieć, jakimi kryteriami kieruje się federacja. Niemniej jej członkowie uznali, że Orlen Wisła Płock swoją postawą w poprzednim sezonie zasłużyła na to wyróżnienie.

 

Czy w związku z tym, letnie przygotowania Nafciarzy będzie trzeba dopasować pod ten turniej? – Nie będzie większych zmian – mówi trener Lars Walther – Spodziewaliśmy się, że weźmiemy udział w tych kwalifikacjach już od dłuższego czasu, dlatego tak wszystko ułożyliśmy, żeby trafić z formą na początek września. W czwartek poznaliśmy także pierwszego przeciwnika na drodze do Ligi Mistrzów. Nafciarzom przyjdzie się zmierzyć z czwartą drużyną Bundesligi - HSV Hamburg, z którym w minionym sezonie dwukrotnie przegrywaliśmy w fazie grupowej LM. To właśnie ekipa niemiecka uchodzi za głównego faworyta do awansu – Oczywiście tak jest, ale myślę, że ta różnica między naszymi zespołami mocno się zmniejszyła. Naszym celem jest wygrać ten turniej. HSV straciło kilku zawodników, a my będziemy mocniejsi niż w ostatnim sezonie, także kwestia awansu jest jak najbardziej otwarta. Drugą parę półfinałową tworzą drużyny Bjerringbro-Silkeborg (Dania) oraz Sain Raphael (Francja) – Nie możemy się bać żadnej z tych drużyn. Przy dobrym dniu, możemy wygrać z każdą z nich, łącznie z HSV.

 

Duński szkoleniowiec wicemistrzów Polski zapowiada, że w sezonie 2012/2013 kibice mogą spodziewać zupełnie nowej jakości – Taka postawa powinna nam towarzyszyć cały czas i tego będę oczekiwał od swoich zawodników. Pokazaliśmy już, że potrafimy grać z najlepszymi. Teraz jest czas na kolejny krok. Przy wsparciu naszych kibiców wszystko jest możliwe. Z optymizmem oczekuję nowego sezonu – kończy Lars Walther.

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M