Marcin Lijewski zawodnikiem Orlen Wisły

Artur Zieliński, Marcin Lijewski i Andrzej NowakowskiDzisiaj w godzinach porannych w płockim Ratuszu odbyła się konferencja, na której zaprezentowany został zebranym dziennikarzom Macin Lijewski – od sezonu 2013/2014 nowy rozgrywający Nafciarzy.

 

36-letni zawodnik to jeden z najbardziej utytułowanych polskich szczypiornistów. Do m.in. trzech mistrzostw Polski oraz dwóch mistrzostw Niemiec w ostatnim sezonie dołożył triumf w elitarnej Lidze Mistrzów.

 

Popularny Szeryf to także 251-krotny reprezentant kraju. W biało-czerwonej koszulce zdobył wicemistrzostwo i brązowy medal mistrzostw świata oraz zdobył 711 bramek.

 

Na konferencji, w której udział wzięli także Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, prezes SPR Wisła Płock Robet Raczkowski oraz wiceprezes Artur Zieliński, Lijewski przyznał, że oferta z Płocka była jedyną konkretną propozycją gry w Polsce. Wcześniej Lijek odrzucił oferty przedłużenia kontaktu z HSV Hamburg, a „za pięć dwunasta” także z THW Kiel. Przypomnijmy, że to właśnie z Płocka doświadczony rozgrywający w 2002 oku trafił do Bundesligi, do Flensburga-Handewitt. Teraz po jedenastu latach ponownie założy niebiesko-biało-niebieską koszulkę - Na moją decyzję wpływ miało kilka czynników. Orlen Wisła, mimo ostatniego zamieszania, to drużyna, która wciąż ma szanse na mistrzostwo Polski. Dodatkowym atutem była osoba Manolo Cadenasa, który jest uznaną postacią w świecie handballa. Mając na uwadze, że również ja będę chciał kiedyś realizować się jako trener, bardzo chciałem poznać warsztat Hiszpana. Na koniec kwestie logistyczne, bo z Płocka na pewno jest bliżej zarówno do Gdańska, i do mojego rodzinnego Ostrowa Wielkopolskiego - powiedział Lijek na konferencji.

 

Macin Lijewski podpisał z naszym klubem roczny kontrakt - Temat dalszej współpacy pozostaje kwestią otwartą - zakończył.

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M