Finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Płocku

altW dniach 20-25 maja na płockich halach Politechniki Warszawskiej i ORLEN Arenie rozegrany zostanie turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów młodszych (16-17 lat) w piłce ręcznej.

 

Organizatorem rozgrywek jest SKF Wisła Płock. Prezes Marek Woliński nie ukrywa, że będzie to ważne wydarzenie nie tylko dla wszystkich drużyn biorących udział w finałach – Przede wszystkim cieszymy się, że dostaliśmy organizację tego turnieju w czasie, kiedy w Płocku będziemy obchodzić uroczystości związane z 50-leciem piłki ręcznej. Robimy wszystko, aby móc możliwie najbardziej ubogacić ten turniej. Na pewno wszyscy uczestnicy będą mogli obejrzeć na żywo mecz finałowy mistrzostw Polski ORLEN Wisły z Vive Targi Kielce. Ponadto już sam fakt, że część meczów odbędzie się w ORLEN Arenie, jest dla wielu z tych dzieci ciekawym doświadczeniem, bo podejrzewam, że większość z nich jeszcze na tak dużym obiekcie nie grała. Na piątek zaplanowaliśmy dodatkowo spotkanie integracyjne dla wszystkich drużyn w Soczewce. Same mecze również będą miały swoją oprawę. Po każdym spotkaniu będziemy nagradzali najlepszego zawodnika obu zespołów, a na zakończenie zmagań przygotowaliśmy nagrody dla MVP turnieju, najlepszego bramkarza, najlepszego strzelca i najlepszej siódemki. Z pojedynków finałowych kibice na pewno będą mogli obejrzeć relację na żywo w Internecie, a rozmawiamy jeszcze, aby tych transmisji było więcej.

 

- Przy okazji dziękuję tym, którzy nas wspierają w tym przedsięwzięciu, czyli PKN ORLEN, Miasto Płock, firma Petrotel. Szczególne podziękowania kieruję również do Sekcji Piłki Ręcznej Wisły Płock, która swoje działania wyraźnie ukierunkowała na szkolenie naszej młodzieży i wspiera nas na każdym kroku. Wierzę, że już niedługo będzie miała z tego także swoje korzyści w postaci młodych płocczan zasilających szeregi pierwszego zespołu ORLEN Wisły – kończy Marek Woliński.

 

Program turnieju

 

GRUPA I: SKF Wisła, KSSPR Końskie, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, SKS Kusy Kraków

GRUPA II: Vive Targi Kielce, MKS-MOS Wrocław, Padwa Zamość, SMS Szczecin.

 

20 maja

KSSPR Końskie - Ostrovia Ostrów Wlkp

SKF Wisła - Kusy Kraków

MOS Wrocław - Padwa Zamość

Vive Kielce - SMS Szczecin

 

21 maja

Kusy Kraków - KSSPR Końskie

SKF Wisła - Ostrovia Ostrów Wlkp.

SMS Szczecin - MOS Wrocław

Vive Kielce - Padwa Zamość

 

22 maja

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Kusy Kraków

SKF Wisła - KSSPR Końskie

Padwa Zamość - SMS Szczecin

Vive Kielce - MOS Wrocław

 

24 maja

Mecze półfinałowe i o miejsca

 

25 maja

Mecz o trzecie miejsce i finał

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M