Harz Energie Cup: RNL za mocne

altW pierwszym swoim meczu na turnieju towarzyskim w Ilsenburgu ORLEN Wisła przegrała z niemieckim Rhein-Neckar Lowen 31:41.

Pierwszy kwadrans w wykonaniu Nafciarzy (Morawski – Nikčević, Racoțea, Jurekiewicz, Zelenović, Ghionea, Rocha) na pewno należy zaliczyć do udanych. Do zespołu dobrze wkomponowali się Dan-Emil Racoțea i Nemanja Zelenović, a poczynaniami naszej drużyny umiejętnie kierował Mariusz Jurkiewicz. W pewnym momencie przewaga Wiślaków sięgnęła dwóch bramek, jednak Niemcy w mgnieniu oka odrobili straty i wynik dalej oscylował wokół remisu. Po piętnastu minutach spotkaniach trener Manolo Cadenas dokonał siedmiu zmian (Rodrigo Corrales w bramce), na czym ucierpiała płynność ataku pozycyjnego. Lwy dodatkowo podwyższyły swoją obronę, co skutecznie utrudniało rozgrywanie akcji. Na szczęście po kilku minutach do głosu doszli Nafciarze, odrabiając część strat do rywala. Trener Lwów Nikolaj Jacobsen na ostatnie dziesięć minut tej części meczu desygnował do gry między innymi Ekhdala Du-Rietza i Alexandra Peterssona, co przełożyło się na ich prowadzenie do przerwy 20:18.

Po zmianie stron było już gorzej. RNL szybko powiększyło swoją przewagę i potwierdziło wysoką dyspozycję. Już w 36. minucie było 27:21, a po kwadransie gry 31:24. Między słupkami płockiej bramki pojawił się Marcin Wichary i tym samym wszyscy zawodnicy ORLEN Wisły wpisani do protokołu meczowego mieli szansę zaprezentowania swoich umiejętności.

ORLEN Wisła Płock – Rhein-Neckar Lowen 31:41 (18:20)

Skład ORLEN Wisły: Wichary, Corrales, Morawski – Wiśniewski 2, Nikčević 3, Pušica, Racoțea 3, Jurkiewicz 2, Tioumentsev, Montoro 2, Zelenović 5, Ghionea 3(1k), Daszek 4(1k), Syprzak 5(1k), Rocha 2, Kwiatkowski

Drugi mecz: ORLEN Wisła – SC Magdeburg – sobota, godz. 17.00.