Wybrzeże bez kompleksów, ale na tarczy

W zaległym meczu 7. kolejki PGNiG Superligi ORLEN Wisła pokonała Wybrzeże Gdańsk 35:21.

Ustawienie wyjściowe: Wichary – Wiśniewski, Racoțea (atak), Nikčević, Zelenović, Ghionea, Syprzak, Pušica (obrona)

Opis meczu: Wprawdzie od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywa należała do Nafciarzy, to trzeba przyznać, że gdańszczanie podeszli do tego pojedynku bez strachu i kompleksów. Każdy gol Nafciarzy spotykał się niemal z natychmiastową odpowiedzią przyjezdnych. Między szóstą, a ósmą minutą spotkania gospodarze wyprowadzili jednak trzy kolejne kontry, po których wyszli na prowadzenie 6:3. Świetnie w mecz „wszedł” Zbigniew Kwiatkowski, dla którego był to 200. mecz w Superlidze w barwach ORLEN Wisły. Big od razu wpisał się na listę strzelców, co spotkało się z wyjątkowym entuzjazmem zebranej publiczności. Od tego momentu przewaga gospodarzy zaczęła powoli rosnąć i po kwadransie gry było już 10:5. Nafciarze prezentowali się dobrze w obronie i systematycznie wyprowadzali skuteczne kontrataki. Niestety taka dyspozycja naszej drużyny nie trwała długo. Pod nieobecność nominalnego środkowo rozgrywającego gra w ataku pozycyjnym Wiślaków była daleka od ideału, co skrzętnie wykorzystywał m.in. Marcin Lijewski, który w 21. min. trafił na 11:9. Płocczan nieco pobudził czas dla…gości, po którym znowu zacieśnili szyki obronne, a do bramki Wybrzeża trafiali głównie po kontratakach. Efekt? 17:11 do przerwy.

( 79 gł. )
Drugą część spotkania Nafciarze rozpoczęli od ustawienia na dwóch kołowych, które było z powodzeniem testowane już przed przerwą i już w pierwszej akcji ofensywnej na listę strzelców wpisał się Kamil Syprzak. Podopieczni Manolo Cadenasa zaczęli całkowicie dominować na boisku, wychodząc na prowadzenie 24:14 w 40. min. Na brawa zasługiwała współpraca płockich rozgrywających z obrotowymi, a także gra z kontry. Chwilę później Nafciarze popisali się klasyczną wrzutką, wykończoną przez Dżonego. Od tego momentu kibice oglądali wyrównany mecz i kilka niecodziennych ustawień naszego zespołu. Nieco więcej czasu na boisku mogli spędzić między innymi Adam Morawski, Michał Daszek, Zbigniew Kwiatkowski, czy Angel Montoro. Wiślacy dowieźli bezpieczne prowadzenie do końcowej syreny i ostatecznie zwyciężyli 35:21.

Orlen Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk 35:21 (17:11)

Orlen Wisła: A.Morawski (36% 4/10, 0/1 k), M.Wichary (30% 6/17, 0/3 k) - I.Nikčević(1), V.Ghionea(6, 1/1k), A.Wiśniewski(2), M.Daszek(5, 1/1k), T.Rocha(4, 1/2k), K.Syprzak(7, 2/2k), Z.Kwiatkowski(1), M.Pušica(2), D.Racotea(3, 2/3k), N.Zelenović(2), A.Montoro(2)

Wybrzeże: P.Plaszczak (15% 2/11, 0/2 k), S.Sokołowski (0% 0/6, 0/1 k), A.Chmieliński (23% 4/17, 1/5 k) - J.Sulej(4), P.Papaj(1), A.Rakowski, Ł.Rogulski(6, 4/4k), K.Jasowicz(2), D.Mogielnicki, D.Nilsson(1), K.Adamski, M.Lijewski(4), H.Kornecki(3)

Upomnienia: T.Rocha, K.Syprzak  - K.Jasowicz, H.Kornecki, K.Adamski

Kary: Orlen Wisła 4 min (D.Racotea 2 min, M.Pušica 2 min) - Wybrzeże 4 min (J.Sulej 2 min, A.Rakowski 2 min)