Nafciarze chcą wygrać derby

altMłodzi Nafciarze opromienieni blaskiem złotego medalu zdobytego w zeszły weekend wracają do ligowego grania. Przeciwnikiem płocczan tym razem będzie zespół AZS AWF Warszawa.

 

 

Mimo, że rywale naszego zespołu zajmują w ligowej tabeli odległe – jedenaste miejsce, niedzielne spotkanie nie będzie należało do najłatwiejszych. Gracze ze stolicy Polski lubią bowiem sprawiać swoim kibicom niespodzianki. Jedną z nich było pokonanie na początku tego roku Mazura Sierpc.

W poprzednim pojedynku obu tych zespołów zdecydowanie lepsi okazali się Nafciarze, którzy pokonali Akademików 38:18. W tamtym spotkaniu z dobrej strony pokazał się Adam Zaremba, który siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców. Po pięć trafień zanotowali natomiast – Michał Lemaniak, Jakub Moryń i Bartosz Wojdak. Najskuteczniejszym graczem zespołu z Warszawy w listopadowym spotkaniu był Filip Szczęsnowicz, który zdobył sześć bramek.

W Warszawie w składzie płocczan wystąpi większość drużyny juniorów, która w ubiegły weekend w Legnicy wywalczyła tytuł mistrza Polski juniorów.

Początek spotkania w niedzielę o godzinie 17.30 w hali przy Marymonckiej 34

Skład ORLEN Wisły II:
Bramkarze: Piotr Góral, Marcin Ruciński
Skrzydłowi: Michał Ignasiak, Adam Zaremba, Michał Lemaniak, Patryk Graczyk, Maciej Skibiński
Rozgrywający: Roma Chosik, Bartosz Starzyński, Miłosz Rupp, Jakub Moryń, Oskar Gawski, Aleksander Kondracki, Bartosz Wojdak
Obrotowi: Mikołaj Waluch, Tadeusz Janiszewski

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M