Pierwsze miejsce młodych Nafciarzy

altMłodzi płocczanie pewnie pokonali w ostatnim meczu 1/4 Finału Mistrzostw Polski juniorów Nielbę Wągrowiec (21:12).

Podopieczni Bogdana Janiszewskiego i Andrzeja Wolano od pierwszych minut niedzielnego pojedynku przejęli inicjatywę. Dobre interwencje w bramce Tomasza Wiśniewskiego i skuteczna gra Daniela Goliszewskiego oraz Michała Lemaniaka pozwoliła Nafciarzom na szybkie odskoczenie od rywali. Ostatni raz Nielbiści nawiązali walkę z płocczanami w 8. minucie – wtedy też na tablicy świetlnej widniał wynik 5:4. Od tego momentu na parkiecie niepodzielnie rządzili niebiesko-biało-niebiescy. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 21:12.

Druga połowa spotkania nie przyniosła zmiany obrazu gry. Nadal stroną przeważającą na parkiecie byli Nafciarze, którzy pewnie kroczyli po zwycięstwo. Dzięki wygranej w niedzielnym spotkaniu płocczanie zapewnili sobie prawo organizacji turnieju półfinałowego.

ORLEN Wisła Płock – Nielba Wągrowiec (21:12)
ORLEN Wisła: Wiśniewski, Rybicki – Goliszewski 10, Lemaniak 6, Smolarek Mariusz 5, Wypych 4, Graczyk 4, Kisiel 3, Smolarek Marcin 2, Waluch 2, Woźniak 2, Brzeziński 2, Olkowski 1, Morawski 1, Kołowrocki 1, Janiszewski 1,

W meczu o trzecie miejsce zwyciężyli gracze z Opola, którzy pokonali Kusego Kraków 33:26 (13:15). Warto zwrócić uwagę, że królem strzelców turnieju został Maciej Marszałek, syn ikony płockiej piłki ręcznej Andrzeja Marszałka. Zawodnik Nielby zdobył w trzech meczach 30 bramek, w tym siedem przeciwko młodym Nafciarzom.