Cenne zwycięstwo rezerw

Kolejne dw punkty mogą sobie dopisać do ligowego dorobku młodzi Nafciarze. Podopieczni Roberta Jankowskiego tym razem pokonali na wyjeździe Wolsztyniak Wolsztyn 27:23.

Nafciarze sobotnie spotkanie rozpoczęli źle. Już w 9. minucie gry gospodarze z Wolsztyna objęli prowadzenie w meczu i zaczęli je niebezpiecznie powiększać. Rozpędzona drużyna Wolsztyniaka raz po raz zaskakiwała obronę płocczan. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego w 21. minucie gry prowadzili już 10:5. W tym momencie do gry wrócili Nafciarze, którzy do końca pierwszej połowy zdobyli sześć bramek. Co ważne Wiślacy wzmocnili grę w obronie i pozwoli gospodarzom jedynie na trzy trafienia. Na przerwę do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 13:11.

Druga część meczu to koncert gry niebiesko-biało-niebieskich. W 35. minucie Nafciarze doprowadzili do wyrównania po rzucie Michała Lemaniaka. Już stoosiemdziesiąt sekund później płocczanie mogli cieszyć się z prowadzenia, które zapewnił im skutecznym rzutem Adam Zaremba. Od tego momentu na parkiecie wolsztyńskej hali lepiej radzili sobie płocczanie. To podopieczni Roberta Jankowskiego dyktowali warunki gry na parkiecie. Kiedy na pięć minut przed końcem Nafciarze zdobyli trzy bramki z rzędu i wyszli na sześciobramkowe prowadzenie jasne stało się, że z ciężkiego terenu w Wolsztynie wywiozą dwa punkty. Ostatecznie po końcowej syrenie na tablicy świetlnej widniał wynik 23:27. Nafciarze mogli więc w dobrych humorach udać się w podróż do domu, gdzie czekają ich teraz ciężkie przygotowania do turnieju Final Four Mistrzostw Polski juniorów, który rozpocznie się już w najbliższy piątek w Piekarach Śląskich.

Warto zauważyć, że w tym spotkaniu wystąpił wracający po ciężkiej kontuzji skrzydłowy Nafciarzy - Maciej Skibiński.

Wolsztyniak Wolsztyn - ORLEN Wisła II Płock 23:27 (13:11)
ORLEN Wisła II: Wiśniewski, Rybicki - Zaremba 6, Bronowski 6, Lemaniak 4, Rupp 3, Janiszewski 2, Moryń 2, Wojdak 2, Koper 1, Adamski 1, Skibiński, Starzyński,