W środę starcie niepokonanych

Po pięciu rozegranych do tej pory meczach w PGNiG Superlidze tylko trzy ekipy mogą pochwalić się kompletem punktów. W środę z tego grona ubędzie jeden zespół.

Mecz ORLEN Wisły Płock z Azotami Puławy będzie bez wątpienia hitowym pojedynkiem 6. serii spotkań PGNiG Superligi. O ile postawa Nafciarzy nie powinna zaskakiwać, o tyle już Azoty notują najlepszy start w historii swoich ligowych występów, choć w minionym sezonie o tej porze puławianie mieli na koncie tylko jedną przegraną – z ORLEN Wisłą. W ostatniej kolejce podopieczni Marcina Kurowskiego bez skrupułów rozprawili się z również niepokonanym dotąd MMTS Kwidzyn 33:21, czym wysłali jasny sygnał, że znajdują się na wysokiej fali.

Włodarze klubu już w przerwie letniej nie ukrywali swoich ambicji. Zespół Azotów został wzmocniony reprezentacyjnym kołowym Bartoszem Jurecki oraz rozgrywającym Krzysztofem Łyżwą, który za dane mu zaufanie odwdzięczył się już dwudziestoma dwoma bramkami. Tylko o jedną mniej ma na swoim koncie Nikola Prce, co pokazuje, z jakich pozycji pochodzi największe zagrożenie ze strony puławian.

Nafciarze do konfrontacji z Azotami przystąpią niemal z biegu. Dopiero w poniedziałek wieczorem zameldowali się w Płocku po powrocie z niedzielnego meczu w Paryżu. We wtorek odbędą jeden trening i już w środę ponownie wybiegną na boisko. Mimo, że to dla nich bardzo gorący okres pomiędzy kolejnymi spotkaniami w VELUX EHF Lidze Mistrzów, w środę zagrają tradycyjnie o komplet punktów – Taka jest nasza mentalność – nieważne z kim, nieważne gdzie – zawsze dążymy do zwycięstwa – zapowiada kapitan Nafciarzy Adam Wiśniewski - Zdajemy sobie sprawę, że nasi przeciwnicy będą podbudowani swoimi ostatnimi wynikami i w ORLEN Arenie będą chcieli coś ugrać, ale jeśli chcemy realizować cele, które sobie postawiliśmy, to w Superlidze nie możemy sobie pozwolić na straty punktów. We wtorek będziemy mieli chwilę czasu, aby na spokojnie obejrzeć mecze Azotów w tym sezonie i wyciągnąć z tego wnioski, a następnie wdrożyć je w życie.

ORLEN Wisła – KS Azoty Puławy – PGNiG Superliga, 5.10.2015, godz. 18.30

Bilety

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M