Nafciarze wracają do grania: To czas, aby się zgrywać

W środę Nafciarze rozegrają swój pierwszy mecz sparingowy w okresie przygotowawczym przed sezonem 2017/2018. W czwartek natomiast wyjadą na towarzyski turniej do Ilsenburga.

Można powiedzieć, że ten najcięższy okres nasi zawodnicy powoli mają już za sobą i teraz przyszedł czas na mecze towarzyskie. Nafciarze przyznają otwarcie, że zdążyli już zatęsknić za rywalizacją na boisku - Na treningach ustawiamy sobie gierki, ale na pewno to nie jest to samo, kiedy grasz przeciwko innej drużynie – mówi Valentin Ghionea. - Te mecze są przede wszystkim szansą na to, aby nowi zawodnicy zgrali się z resztą zespołu. Chłopacy, którzy do nas dołączyli to bardzo otwarci ludzie, którzy chcą się jak najszybciej zaadoptować się w drużynie. Do tej pory wszystko przebiega bardzo fajnie. Mieliśmy dwa tygodnie, aby się poznać i zintegrować „pozaboiskowo”, a teraz przyszedł czas na granie.

Najdłużej na powrót na boisko czeka Tomasz Gębala, który przez kontuzję stracił kilka miesięcy minionego sezonu - Mój ostatni mecz? Bodajże w marcu z Barceloną, więc rzeczywiście minęło sporo czasu i zdążyłem się stęsknić za normalnym meczem i grą – mówi młodszy z braci Gębala, który nie ukrywa radości, że problemy zdrowotne ma już za sobą - Po kontuzji nie ma już śladu. Między końcem leczenia, a początkiem okresu przygotowawczego miałem około miesiąca czasu przerwy, także czuję się bardzo dobrze. Operacja była wykonana perfekcyjnie i w zasadzie nie odczuwam żadnej różnicy z porównaniu z tym, co było przed kontuzją.

Satysfakcji z powrotu do gry nie kryje również Marko Tarabochia - W ostatnim czasie było sporo biegania, dużo siłowni i na pewno cieszymy się, że możemy wreszcie zagrać normalny mecz 2 x 30 minut. Oczywiście celem nadrzędnym będzie się zgrywać z nowymi zawodnikami, ale także poprawiać to, z czym skończyliśmy poprzedni sezon, aby stawać się coraz lepszym. Mamy wypracowane pewne swoje zagrania, które powinniśmy dalej rozwijać.

Valentin Ghionea zgodził się, że głównym celem na najbliższe mecze będzie szukanie zgrania z nowymi członkami zespołu, ale mimo zmęczenia liczy, że ORLEN Wisła pokaże się już z dobrej strony - Jesteśmy w zasadzie w pierwszym etapie okresu przygotowawczego, podczas którego dużo pracujemy na siłowni. W środę przed meczem również czeka nas trening siłowy. Nie zmienia to jednak faktu, że powinniśmy zagrać dobre zawody. Prezentujemy pewną jakość i nie powinno mieć znaczenia, czy jesteśmy zmęczeni, czy nie, tak samo jak czy jest to mecz towarzyski, czy oficjalny. Najważniejsze to zgrać się z nowymi zawodnikami i zobaczyć, na jakim obecnie jesteśmy poziomie. Zobaczymy również, nad czym powinniśmy pracować w kolejnych tygodniach.

Jakie są założenia na najbliższe gry kontrolne? - Z Wybrzeżem będziemy chcieli zagrać twardo w obronie, gdyż nad tym elementem ostatnio dużo pracujemy – zapowiada Tomek Gębala - Ponadto mocna, fizyczna gra i utrzymanie właściwego tempa. Jeśli chodzi o Ilsenburg to wiadomo, że jesteśmy na trochę innym etapie przygotowań, więc nasi przeciwnicy już szukają świeżości przed początkiem sezonu. Dlatego fajerwerków raczej się nie spodziewam, ale będziemy chcieli postawić się w obronie i dużo biegać do kontry i chyba to będzie najważniejsze.

- Zgodzę się, że turniej w Ilsenburgu będzie już poważnym testem, ale to nie będzie tak do końca odzwierciedlenie naszego poziomu - podkreśla Dżony - Zmierzymy się z silnymi drużynami niemieckimi, które mają już na koncie po kilka spotkań towarzyskich. Na pewno wyniki nie będą tutaj sprawą pierwszorzędną, niemniej jeśli uda się wygrać, będziemy mogli się tylko cieszyć.

ORLEN Wisła Płock z Wybrzeżem Gdańsk zmierzy się w środę o godzinie 17.00. Ten mecz będzie zamknięty dla publiczności. W czwartek przed południem podopieczni Piotra Przybeckiego udadzą się do na turniej do Ilsenburga. W najbliższych spotkaniach w składzie naszej drużyny zabraknie Mateusza Piechowskiego, który przechodzi rehabilitację.

09.08.
ORLEN Wisła Płock – Wybrzeże Gdańsk – ORLEN Arena, godz. 17.00

10.08.
Wyjazd na turniej Harz Energie w Ilsenburgu

11.08.
1. Aalborg Handbold – HC Erlangen (godz. 17.00)
2. Ystadt IF – S.C. Magdeburg (godz. 19.00)
3. ORLEN Wisła Płock – MT Melsungen (godz. 21.00)

12.08.
Zwycięzca 1 – Przegrany 3 (godz. 15.00)
Zwycięzca 2 – Przegrany 1 (godz. 17.00)
Zwycięzca 3 – Przegrany 2 (godz. 19.00)
Po drugim dniu rozpisuje się tabelę z punktami

13.08.
Mecz o 5. miejsce: Zespół 5. – Zespół 6.
Mecz o 3. miejsce: Zespół 3. – Zespół 4.
Mecz o 1. miejsce: Zespół 1. – Zespół 2.

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M