PGNiG Superliga #6: Czas na KPR Legionowo

Oba zespoły w tabeli, tej zbiorczej, dzieli przepaść. Czego zatem można się spodziewać? A choćby tego, że w Orlen Arenie będą chcieli się z jak najlepszej strony pokazać…wychowankowie ORLEN Wisły Płock.

 

Mowa tutaj przede wszystkim o Kacprze Adamskim, który dwoi się i troi pracując na miano odkrycia obecnego sezonu PGNiG Superligi. Płocczanin, znany szerzej choćby z letnich, plażowych występów w barwach BHT Auto Forum Petra Płock, w pięciu rozegranych do tej pory spotkaniach zdobył 37 bramek. Daje mu to drugą lokatę w klasyfikacji strzelców. Mistrz Polski Juniorów z 2010 i 2011 roku zaliczył co prawda debiut w pierwszym zespole Nafciarzy, ale w przerwie letniej dołączył do ekipy z Legionowa. Teraz, pod okiem trenera Marcina Smolarczyka, 25-letni rozgrywający wyrósł na pierwszoplanową postać KPR-u, co z pewnością będzie chciał potwierdzić w środę wieczorem.

Oprócz Adamskiego w szeregach KPR znajdziemy również nieco starszego, ale za to trzykrotnego juniorskiego Mistrza Polski, skrzydłowego Damiana Sulińskiego (rocznik Kamila Syprzaka), który barw drużyny z Legionowa broni od kilku lat. Na tym nie koniec. Od tego sezonu do wspomnianej dwójki dołączyli: najlepszy bramkarz ostatnich Finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2017 Miłosz Kujawa, a także kołowy, wielokrotny medalista MP (w tym dwa razy złoto z seniorami ORLEN Wisły) Wiktor Jędrzejewski. Nie można też zapominać o skrzydłowym Michale Ignasiaku. Jak cała piątka zaprezentuje się na tle uczestnika VELUX EHF Ligi Mistrzów? Zobaczymy, ale na pewno będzie ciekawie.

Jeśli chodzi o Nafciarzy trener Piotr Przybecki będzie mógł skorzystać z usług kilku zawodników, którzy byli nieobecni w ostatnim starciu FC Barceloną. Wówczas z powodu przeziębienia zabrakło Adama Morawskiego, natomiast Krystian Wołowiec wystąpił w barwach drugiej drużyny. Być może do składu włączony zostanie również Mateusz Piechowski, który ciężko pracuje, aby możliwie jak najszybciej być w pełnej dyspozycji. Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznamy w środę na odprawie technicznej. Inna sprawa, że kluczem do zwycięstwa będzie w tym wypadku raczej koncentracja, niż skład. W płockim obozie innego rozstrzygnięcia niż zwycięstwo nikt nie bierze pod uwagę.

ORLEN Wisła Płock – KPR Legionowo – 04.10.2017 (środa), godz. 18.00

Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Borbély, Morawski, Wichary
Skrzydłowi: Daszek, Ghionea, Krajewski, Mihić
Rozgrywający: Duarte, T.Gębala, Ivić, Obradović, Toledo, Wołowiec
Kołowi: M.Gębala, Piechowski, Źabić

Nie wystąpią:
Racotea, Tarabochia, Olkowski – kontuzje

Relacje:
pgnig-superliga.statscore.com

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M