VELUX EHFCL #9: Nafciarze z okazją na odrodzenie

Mecz z HBC Nantes to kolejna okazja naszej drużyny, aby jeszcze zaistnieć w rywalizacji o TOP16 EHF VELUX Ligi Mistrzów. Czy Nafciarze się odrodzą?

 Sytuacja w grupie ORLEN Wisły jest bardzo trudna, ale Nafciarze nie składają broni. - W żadnym wypadku się nie poddamy - mówi trener Piotr Przybecki. - Na pewno nie jest nam przyjemnie, bo szczególnie w ostatnich meczach chcieliśmy zdobyć więcej punktów. Ale teraz musimy podnieść głowy i zagrać dobre zawody w Nantes. Będziemy chcieli wyciągnąć jakieś punkty z dwóch najbliższych meczów LM. Nie możemy zwracać uwagi na to, że są to spotkania wyjazdowe, na gorących terenach, gdzie gospodarze potrafią grać bardzo agresywnie. Musimy wyjść na boisko i walczyć o zwycięstwo.

Płocki szkoleniowiec widzi problemy, które stają się udziałem jego zespołu. Choćby w pierwszym meczu z Nantes Nafciarzy stać było na zwycięstwo, ale… - Szkoda bardzo tego meczu, bo po cięższym początkowym okresie wyszliśmy na prowadzenie i tego nie wykorzystaliśmy. Faktem jest, że w tym momencie, kiedy trzeba „dobić” przeciwnika, wszystko tracimy. A teraz? Taka sytuacja raczej się nie powtórzy, bo najpierw musimy mocno popracować w obronie, żeby myśleć o punktach. Musimy zwrócić uwagę na ich bardzo szybką grę, zmiany kierunków całej trójki rozgrywających, no i współpracę z obrotowym. Do tego dochodzi kontra, bo w Płocku zbyt łatwo pozwoliliśmy im do niej biegać. To są chyba te najważniejsze elementy, na które bezwzględnie musimy zwrócić uwagę. Musimy też skupić się na sobie, bo w nas są wszystkie właściwie odpowiedzi.

Zdecydowanie lepiej musi też funkcjonować środek i lewa strona obrony. – Straciliśmy przez to za dużo prostych bramek i przeciwnik nam odjechał. Według mnie, wynikało to bardziej z braku koncentracji, niż przez napędzanie gry przez rozgrywających Nantes. Druga sprawa, że my swoje sytuacje stuprocentowe w takich momentach musimy skończyć bramką. Ale to jest już kwestia indywidualna każdego zawodnika i patrzenia na bramkarza.

Wiślacy w drogę do Francji wyruszyli już w czwartek po wieczornym treningu. Noc spędzili w Warszawie, skąd z samego rana wylecieli do Nantes z przesiadką w Brukseli. Dzisiaj nasz zespół przywita się z Salle de la Trocardière (poj. 4400), gdzie jutro będzie walczył o upragnione punkty.

HBC Nantes – ORLEN Wisła Płock – 9. kolejka VELUX EHF Ligi Mistrzów, 25 listopada (sobota), godz. 17.30

Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Borbély, Morawski, Wichary
Skrzydłowi: Daszek, Ghionea, Krajewski, Mihić
Rozgrywający: Duarte, T.Gębala, Ivić, Obradović, Racoțea, Tarabochia, Toledo
Kołowi: M.Gębala, Źabić

Nie wystąpią:
Olkowski, Piechowski, Wołowiec – poza składem

Relacje:
TV: Canal+ Sport, Eleven Sports
LIVE Ticker: www.ehfcl.com

Najlepsi

średnia: 4.2
średnia: 4.19
średnia: 4.02

Najskuteczniejsi

59 G / 9 M
PGNiG Superliga: 34 G / 6 M
Liga Europejska: 25 G / 3 M
35 G / 9 M
PGNiG Superliga: 25 G / 6 M
Liga Europejska: 10 G / 3 M
35 G / 11 M
PGNiG Superliga: 20 G / 7 M
Liga Europejska: 15 G / 4 M