Piotrkowianin na drodze ORLEN Wisły Płock

W 10. serii spotkań ORLEN Wisła Płock przed własną publicznością podejmie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Choć głównym punktem tego tygodnia jest pojedynek w Lidze Mistrzów z Elverum, to ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego lekceważyć nie można. Podopieczni Dmytro Zhinczuka zajmują dziewiąte miejsce w tabeli, ale przy nieco większej ilości szczęścia mogliby mieć kilka oczek więcej. Co ciekawe, Piotrkowianin całą dotychczasową zdobycz punktową wywalczył na wyjeździe. W ostatniej kolejce gracze z Piotrkowa Trybunalskiego przegrali we własnej hali z MMTS Kwidzyn, choć tego dnia mieli w rękach wszelkie argumenty, aby wreszcie uszczęśliwić swoich kibiców.

Siłą naszych przeciwników jest wyrównana kadra, w której trudno wskazać jednoznacznego lidera. Odpowiedzialność za zdobywanie bramek rozkłada się na cały zespół, choć nie trudno zauważyć, że najwięcej zależy od tych najbardziej doświadczonych graczy. W grupie najlepszych strzelców zespołu zdecydowanie przeważają zawodnicy, którzy skończyli już 30 lat, a na czele tego rankingu znajduje się 35-letni Grzegorz Sobut.

Nasz zespół po zwycięstwie nad Dinamo Bukareszt mógł wziąć głęboki oddech, ale euforii nie było, gdyż wszyscy po końcowym gwizdku mieli świadomość, że nasz triumf powinien być bardziej okazały. Mecz z Piotrkowianinem będzie zatem okazją do poprawy kilku elementów handballowego rzemiosła, co powinno doprowadzić nas do kompletu punktów. W naszym składzie na pewno zabraknie Michała Daszka, który po sobotnim meczu narzekał na zaniki pamięci i pojechał do szpitala na obserwację. Dzisiejsze badania nie wykryły nic niepokojącego, niemniej nasz skrzydłowy dostanie z pewnością kilka dni odpoczynku i będzie szykowany z myślą o pojedynku z Elverum.

ORLEN Wisła Płock – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – 10. seria PGNiG Superligi, wtorek 6 listopada, godz. 18.00


Relacje:
- radiomixx.pl
- tekstowa: pgnig-superliga.pl

Najlepsi

średnia: 4.2
średnia: 4.19
średnia: 4.02

Najskuteczniejsi

59 G / 9 M
PGNiG Superliga: 34 G / 6 M
Liga Europejska: 25 G / 3 M
35 G / 9 M
PGNiG Superliga: 25 G / 6 M
Liga Europejska: 10 G / 3 M
35 G / 11 M
PGNiG Superliga: 20 G / 7 M
Liga Europejska: 15 G / 4 M