Orlen Wisła w finale Final Four

legnica145W pierwszym meczu półfinałowym Final Four PGNiG Pucharu Polski szczypiorniści Wisły pokonali Reflex Miedź Legnica 31:15(10:6) i zagrają jutro w meczu finałowym.

Półfinałowe spotkanie Final Four PGNiG Pucharu Polski zaczęło się dosyć niespodziewanie. Wynik otworzył rzutem z 9. metra Adam Świątek, a kilkadziesiąt sekund później Miedź mogła prowadzić już 2:0. Mogła, ale nie prowadziła, bowiem Brygier nie trafił w bramkę Nafciarzy egzekwując rzut karny.

Płocczanie rozpoczęli półfinał spięci i początkowo nie potrafili znaleźć sposobu na wysoko ustawioną obronę drużyny Edwarda Strząbały. Gdy już udawało się gospodarzom oszukać defensorów z Legnicy, niejednokrotnie świetnymi interwencjami popisywał się Kryński. Mimo jednak nienajlepszej dyspozycji w ofensywie Wiślacy wygrywali w 18 minucie 7:3.

W 24. minucie szóstego gola dla Miedzi z kontrataku zdobył Adam Skrabania i zniwelował tym samym prowadzenie Wisły do zaledwie jednego gola. Trener Nafciarzy poprosił o czas. Reprymenda Larsa Walthera podziałała na zawodników Wisły mobilizująco – nie stracili do przerwy już żadnego gola a sami rzucili 3. Płocczanie prowadzili zatem do schodząc do szatni 10:6, a mogli jeszcze wyżej, ale Arek Miszka nie zdołał pokonać Kryńskiego z rzutu karnego w 29. minucie.

w20110319_40Drugą połowę Wiślacy rozpoczęli już zdecydowanie lepiej, powiększając swoją przewagę w ciągu pierwszych 10 minut do 7 goli (16:9). Legniczanie nie potrafili wytrzymać tempa narzuconego przez zawodników Orlen Wisły, którzy z każdą minutą, dzięki świetnej grze w obronie i skutecznym kontrom, zwiększali prowadzenie. Świetne zawody rozgrywał Adam Wiśniewski, który wszedł na parkiet po zmianie stron i tylko w ciągu połowy spotkania zdobył 8 goli, myląc się 3 razy.  Ostatecznie Wisła zwyciężyła Miedź 31:15 i pewnie awansowała do finału turnieju.

Nie obyło się jednak bez strat w drużynie Nafciarzy. W 26. minucie Michał Zołoteńko został odwieziony do szpitala. Kapitan Nafciarzy doznał złamania kości czaszki próbując blokować rzut Adama Świątka.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie Orlen Wisły został wybrany Piotr Chrapkowski(wybierali trenerzy Miedzi). W drużynie Miedzi najlepszym zawodnikiem trenerzy Wisły wybrali Adama Świątka

Orlen Wisła Płock - Reflex Miedź Legnica 31:15 (10:6)
Orlen Wisła: M.Seier, M.Wichary - J.Bäckström(3), A.Miszka, A.Wiśniewski(8), D.Kuzelev(6, 3k), Z.Kwiatkowski(2), A.Twardo(3), M.Zołoteńko, L.Dobelšek, B.Kavaš(2), R.Kuptel, V.Samdahl, P.Chrapkowski(7),

Miedź: L.Kryński, A.Banisz - A.Brygier, P.Piwko, A.Skrabania(1), M.Boneczko, J.Paluch, G.Garbacz(2), T.Fabiszewski(1), V.Huzejev(3, 1k), A.Świątek(6, 2k), B.Buchwald(1), A.Szabat(1),

Upomnienia: Z.Kwiatkowski, V.Samdahl  - J.Paluch, T.Fabiszewski, B.Buchwald
Kary: Orlen Wisła 6 min (A.Twardo 4 min, D.Kuzelev 2 min) - Miedź 10 min (G.Garbacz 6 min, A.Świątek 2 min, M.Boneczko 2 min)

Czerwona kartka: G.Garbacz('56 z gradacji)