PGNiG Superliga #23: Ostre strzelanie w Piotrkowie Tryb.

Drugi raz w tym tygodniu Nafciarze dobili do granicy 40 bramek. Tym razem ORLEN Wisła Płock nie dała szans Piotrkowianinowi Piotrków Tryb. zwyciężając 40:24.

Dzisiejszy pojedynek był jednostronnym widowiskiem. Nafciarze od pierwszych minut zaczęli zaznaczać swoją przewagę grając mocno w obronie i seryjnie wyprowadzając kontry. W 11.min. o czas poprosił trener gospodarzy, ale na niewiele to się zdało. Wiślacy dalej punktowali rywala i po kwadransie gry prowadzili już 9:3. W tym momencie tak jakby z naszej drużyny zeszło nieco powietrze, co niespodziewanie wykorzystali gospodarze – w 21.min. obie ekipy dzieliły już tylko trzy bramki (8:11). Taki obrót spraw zadziałał na nas jak zimny prysznic. Nafciarze podkręcili tempo meczu, znakomicie spisywał się Ondrej Zdrahala i jeszcze przed przerwą powiększyliśmy swoją przewagę do siedmiu oczek.

( 16 gł. )

Po zmianie stron nasza przewaga systematycznie rosła. W 39.min. po trafieniu Lovro Mihicia było to już dziesięć bramek różnicy, ale nie było to jeszcze nasze ostatnie słowo. Pod koniec spotkania Nafciarze urządzili sobie prawdziwą strzelnicę, wręcz demolując Piotrkowianina. Podopieczni Xaviera Sabate ten okres gry wygrali 10:3 i po raz drugi w tym tygodniu dobili do granicy 40 bramek w spotkaniu. Autorem ostatniego trafienia był Zdrahala, który otrzymał dzisiaj więcej minut na boisku, za co odwdzięczył się siedmioma trafieniami.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. - ORLEN Wisła Płock 24:40 (11:18)

Piotrkowianin: Woynowski, Pacześny 5, Schodowski, Swat 3, Sobut 2, Procho, Szopa 1(1k), Tórz 2, Nastaj 3, Surocz 1, Kaźmierczak, Mastalerz 3, Pyrka, Urbański, Andreou 4,

ORLEN Wisła: Morawski 1, Wichary – Krajewski 1, Racotea 1, Daszek 5, Gębala 3, Góralski 1, Piechowski 2, Toledo, Mihić 5, Obradović, Zdrahala 7, Sulić 7, Mlakar 3, Moya 4