Przed EHF EURO 2020: Nafciarze w reprezentacjach

Do pierwszego meczu na EHF EURO 2020 został już tylko nieco ponad tydzień. Przyglądamy się zatem, ilu Nafciarzy pozostaje w grze w walce o występ w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Zaraz po Świętach treningi wznowiły reprezentacje przygotowujące się do EHF EURO 2020. Przypomnijmy, że w szerokich składach poszczególni selekcjonerzy zgłosili łącznie dziesięciu zawodników ORLEN Wisły Płock. Wiadomo było jednak, że nie wszyscy znajdą się w wąskich kadrach swoich reprezentacji.

W przygotowaniach ostatecznie nie biorą udziału Michał Daszek (rehabilitacja) i Konstantin Igropulo, który ostatnie tygodnie spędził głównie na leczeniu zapalenia stawu biodrowego. Już podczas treningów urazu stawu skokowego doznał Lovro Mihić i ta kontuzja wykluczyła jego udział w turnieju.

W miniony weekend reprezentacja Polski wzięła udział w rozgrywanym w Tarnowie turnieju 4 Narodów. Na boisku pojawiło się trzech Nafciarzy (Przemek Krajewski, Mateusz Piechowski, Adam Morawski), niemniej o sporym pechu może mówić ten ostatni. Loczek na rozgrzewce przed meczem z Białorusią doznał urazu stawu skokowego, który na szczęście według ostatnich informacji nie powinien mieć wpływu na jego wyjazd na EHF EURO. Krajek wystąpił we wszystkich trzech meczach i zdobył łącznie 8 bramek (2 z Hiszpanią B oraz 6 z Białorusią). Świeży również pojawiał się na boisku w każdym meczu i był odpowiedzialny głównie za zadania defensywne. W drugim spotkaniu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi otrzymał czerwoną kartkę z gradacji kar.

W reprezentacji Czech znakomicie radzi sobie Ondrej Zdrahala. Doświadczony rozgrywający był najskuteczniejszym graczem swojej drużyny w dwóch kontrolnych meczach ze Słowacją. Zdrahala zdobył w tych spotkaniach 8(3k) i 7 bramek.

W niedzielę wąską kadrę Słowenii podał Ljubomir Vranjes, powołując Zigę Mlakara oraz Igora Źabicia, natomiast w 22-osobowym składzie reprezentacji Węgier jest Zoltan Szita.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M