Pierwszy trening Nafciarzy w 2020 roku

W środę przed południem zawodnicy ORLEN Wisły Płock spotkali się na pierwszych zajęciach w 2020 roku.

Oczywiście nie było szans, aby nasz zespół na pierwszym treningu pojawił się w pełnym składzie. Oprócz zawodników biorących udział w Mistrzostwach Europy (Morawski, Krajewski, Szita, Źabić, Zdrahala) oraz kontuzjowanych (Mihić) zabrakło Renato Sulicia i Konstantina Igropulo, którzy obecnie spędzają z rodzinami swoje Święta. Obaj do drużyny mają dołączyć w piątek. Kilka dni wolnego otrzymał również Ziga Mlakar, który do ostatniej chwili walczył o wyjazd na EHF EURO. Ponadto badania lekarskie wykluczyły z udziału w zajęciach Philipa Stenmalma i w efekcie na zajęciach stawiło się tylko dziesięciu zawodników. Wśród nich wracający po długiej kontuzji Michał Daszek oraz Leon Susnja, który pod koniec roku przeszedł operację przepukliny.

- Cieszę się, że już możemy wznowić pracę i z tego, że zawodnicy mieli trochę czasu na podładowanie baterii i z energią rozpoczęli przygotowania – mówi trener Xavier Sabate. - Najbliższe tygodnie wykorzystamy na to, aby jak najlepiej przygotować się do pierwszego oficjalnego spotkania. Mamy na to czas, mamy też kim trenować, aczkolwiek jako trener życzyłbym zawodnikom, aby jak najwięcej z nich brało udział w turniejach takich, jak mistrzostwa Europy. To są mecze, podczas których można podnosić swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie, a owoce tego mielibyśmy tutaj w klubie.

Nafciarze przez najbliższe trzy tygodnie w ORLEN Arenie będą przygotowywać się do wznowienia rozgrywek PGNiG Superligi oraz VELUX EHF Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz po przerwie zimowej zaplanowany jest na 29 stycznia, kiedy to na wyjeździe zmierzymy się z NMC Górnikiem Zabrze. Wcześniej jednak, 22 stycznia, zmierzymy się w ORLEN Arenie towarzysko z MMTS Kwidzyn.

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M