Beniaminek na przełamanie

jurandPo porażkach w trzech kolejnych meczach Nafciarze staną przed szansą na przerwanie nie najlepszej passy. W środę, o 18.00 szczypiorniści Orlen Wisły podejmą beniaminka z Ciechanowa.


Jurand ze zwycięstwami w 3 meczach zajmuje po 12 kolejkach przedostatnie miejsce w tabeli. Drużyna prowadzona przez Pawła Nocha zdołała zwyciężyć zaledwie dwukrotnie we własnej hali (z Nielbą na inaugurację ligi, oraz Zagłębiem w 8.kolejce) i triumfowała raz na boisku rywala, pokonując w Olsztynie Warmię 23:21, z którą... tydzień później niespodziewanie przegrali Nafciarze. Jednakże mecze obu drużyn z Warmiakami nie mogą być wykładnią siły zespołu, a niespodziewana porażka ze zdecydowanie słabszą drużyną, jak obiecują zawodnicy Wisły, już się nie powtórzy.
„Jest nam przykro w związku z porażkami w ostatnim tygodniu i musimy zrobić wszystko by odzyskać zaufanie naszych fanów, szczególnie po przegranej w Olsztynie” mówi przed meczem z Jurandem trener Orlen Wisły, Lars Walther. „Musimy respektować każdego rywala i w każdym meczu musimy walczyć na 100%. Nie możemy pozwalać by sędziowie decydowali o tym, kto ma wygrać, a kto przegrać” – odniósł się do meczu sprzed tygodnia trener mistrzów Polski. „Musimy wygrać środowy mecz… różnicą minimum 10 goli” zapowiada Duńczyk.


Środowe spotkanie Orlen Wisły z PBS Jurandem poprowadzi para sędziowska Góralczyk-Młyński, relację live będzie można śledzić na www.live.sprwislaplock.pl

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M