Syprzak: Tylko od Ciebie zależy czy uda Ci się osiągnąć cele

1Jeżeli ktoś daje Ci szansę to musisz zrobić wszystko by ją wykorzystać. Tylko od Ciebie zależy czy uda Ci się osiągnąć cele – mówi specjalnie dla sprwislaplock.pl kołowy naszego zespołu Kamil Syprzak. Dziewiętnastolatek przebojem wdarł się do składu Orlen Wisły. Trener Lars Walther dał mu szansę. Zaufał mu, bo widzi, że ten młody chłopak ma potencjał by w przyszłości zostać znakomitym graczem.


Po meczu w Legnicy trener Lars Walther nazwał Cię prawdziwym mężczyzną!

Cieszę się, że trener jest coraz częściej zadowolony z mojej postawy na parkiecie. On wiele ryzykuje stawiając na takiego młodego chłopaka. Ja staram się grać najlepiej jak potrafię, słuchać rad doświadczonych kolegów robić wszystko by pomóc drużynie w odnoszeniu zwycięstw.

Zaskoczyło Cię trochę to, że Walther tak szybko przekonał się do twoich umiejętności?

Trudno powiedzieć czy zaskoczyło. Po prostu ciężko pracuję na treningach. Staram się udowodnić swoją przydatność do zespołu. Występ w meczu jest efektem tej pracy. Im częściej pojawiam się na parkiecie tym mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że tylko sumienna pracą wykonywana na odpowiednim poziomie może zaprowadzić mnie tam gdzie chcę być.

A gdzie chcesz być?

Wiadomo, że każdy stawia sobie najwyższe cele. W sporcie, czy w życiu to normalne. Ja na razie chciałbym wywalczyć miejsce w podstawowej siódemce Wisły. Potem pewnie grać w reprezentacji Polski. W przyszłości może spróbować swoich sił w jakimś dobrym zachodnim klubie, który gra o najwyższe cele. Na wszystko jednak przyjdzie czas. Ja mam dopiero 19 lat.

Czyli nadal nosisz piłki po treningu?

Pewnie. Mam także pod opieką magnetofon. To normalne. Młody musi swoje zrobić. Każdy to przechodził. Ważne jednak, że każdy z nas młodszych zawodników czuje się częścią tego zespołu. Atmosfera, jaką pielęgnują wszyscy z trenerami na czele sprawia, że z wielką ochotą przychodzi się na zajęcia. To ważne.

Mówiłeś o tym, że podpatrujesz kolegów z drużyny. Od kogo możesz się najwięcej nauczyć?

Od wszystkich. Wiadomo, że na tej samej pozycji występują Dima i Zbyszek Kwiatkowski. Podpatruję obydwóch. Dima znakomicie gra w ataku i mogę nauczyć się od niego sposobu ustawienia się, walki z obrońcami. Zbyszek natomiast to spec od obrony. Wielokrotnie odczułem to na własnej skórze. Gra twardo i nie odpuszcza, nawet na treningach.

Czy jest taki zawodnik, na którym się wzorujesz?

To na pewno Chorwat Igor Vori. Świetny gracz. Mam podobne warunki fizyczne do niego i dlatego ten sposób gry mi bardzo odpowiada. Może kiedyś będę tak dobry jak on.

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M