Nie oglądamy się na innych, gramy swoje

Fot. SPR Wisła Płock

 

 

   Po zwycięstwie nad zespołem Warmii Anders Group Olsztyn w pierwszej kolejce PGNiG Superligi, przyszła kolej na mecz z liderem tabeli. Już w najbliższą niedzielę szczypiorniści Orlen Wisły Płock zmierzą się we własnej hali z drużyną BRW Stali Mielec. Nieoczekiwanie, beniaminek pokonał Nielbę Wągrowiec 35:25 i objął prowadzenie w klasyfikacji zespołów.

 

O drużynie z Mielca wiemy bardzo wiele – mówi drugi trener nafciarzy Krzysztof Kisiel. Mają tam kilku doświadczonych zawodników, jak choćby Paweł Albin, który wrócił po pięciu latach gry za granicą. My jednak musimy patrzeć na siebie i doskonalić wszystkie elementy, które nie funkcjonują tak jakbyśmy tego chcieli. Pracujemy przede wszystkim nad grą w obronie, bo to dziś nasz największy problem. Zawodnicy jednak doskonale zdają sobie z tego sprawę. Wiedzą, co trzeba poprawić by uzyskać oczekiwane efekty.

 

Ostatni mecz pokazał, że mimo tego, iż gra nie układała się najlepiej, potrafiliśmy wygrać. To chyba jeden z podstawowych celów w budowaniu drużyny.

 

Zespół! Na pewno to morale rośnie. Widać walkę i współpracę na boisku, ale także i poza nim. To faktycznie bardzo ważna sprawa. Nie można jednak zapominać o tym, że do stworzenia zespołu nie wystarczy tylko dobra atmosfera. Ważne jest realizacja założeń, konsekwentna gra na wysokim poziomie. Nad tymi elementami musimy jeszcze ciężko pracować.

 

Klub sprzedał wszystkie karnety na cztery pierwsze mecze Orlen Wisły w tym sezonie. To powinno jeszcze bardziej motywować was do pracy. Kibice są spragnieni piłki ręcznej na wysokim poziomie.

 

To bardzo cieszy. Zresztą nie od dziś wiadomo, że Płock żyje piłką ręczną. Mamy wspaniałych fanów i to przede wszystkim dla nich chcemy wygrywać. Oni jednak fantastycznym dopingiem potrafią być tym czasem najważniejszym ósmym zawodnikiem na boisku. Nie ukrywam, że bardzo na to w tym sezonie liczymy.

 

 

Orlen Wisła Płock w drugiej kolejce PGNiG Superligi mężczyzn zmierzy się ze Stalą Mielec. Początek spotkania w niedzielę 12. Września o 14.45.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M