Sobota pod znakiem Międzynarodowego Dnia Sportu dla Rozwoju i Pokoju

6 kwietnia jest na całym świecie celebrowany jako Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. Został ustanowiony 23 sierpnia 2013 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych na cześć otwarcia nowożytnych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach.

Dzień ten, według założeń ONZ jest doskonałą okazją do promocji sportu i fizycznej aktywności jako uniwersalnego języka ludzkości, a także niezastąpionego narzędzia w edukacji, promocji zdrowia, wartości wychowania fizycznego wśród dzieci i młodzieży, inicjowania zmian społecznych, wychowania dla pokoju i zrównoważonego rozwoju.

U podstaw tego święta leży także idea, że sport jest skutecznym narzędziem przeprowadzania zmian społecznych. Przez lata pielęgnowana zarówno przez międzynarodowe jak i krajowe organizacje, które działają na rzecz rozwoju i promocji sportu, ale także przez lokalnych działaczy, kluby sportowe i organizacje pozarządowe, które starają się wychować dzieci i młodzież w duchu zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad czy szacunku do rywala, a tym samym do drugiego człowieka.

SPR Wisła Płock jako jeden z największych płockich klubów podjął inicjatywę uczczenia tego szczególnego Dnia, planując szereg sportowych atrakcji, w organizację których włączyły się płockie podmioty związane ze sportem i rekreacją.

Zaczniemy od godziny 11:30, kiedy to rozpocznie się mecz drugiego zespołu ORLEN Wisły Płock. Zaraz po nim o godz. 13:00 dla wszystkich kibiców zostanie otwarta Strefa Sportu, w której znajdą się różne dyscypliny i atrakcje. Będzie można sprawdzić się na ergowiosłach, nauczyć się grać w boule, wiązać węzły żeglarskie, potrenować rzuty karne z piłkarzami ręcznymi, zmierzyć się w zapasach sumo xxl czy zobaczyć pochodzącą z Francji sztukę przemieszczania się, czyli parkour. Na wszystkich chętnych czekać będzie ścianka wspinaczkowa w ORLEN Arenie z niebiesko-biało-niebieskimi niespodziankami. Wydarzenie wspiera nasz Sponsor Generalny PKN ORLEN S.A., który zapowiedział udział gwiazd ORLEN Teamu: Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego. O godz. 15.00 rozpocznie danie główne tego dnia, czyli pojedynek w ramach ½ Pucharu Polski między ORLEN Wisłą Płock, a KS Azotami Puławy. 

Serdecznie zapraszamy!

PARTNERZY WYDARZENIA:
MOSIR, FUNK PARK PŁOCK, PŁOCKIE TOWARZYSTWO WIOŚLARSKIE, PŁOCKI OKRĘGOWY ZWIĄZEK ŻEGLARSKI, ADRIAN FABRYKIEWICZ

Najlepsi

średnia: 4.71
średnia: 4.28
średnia: 4.17

Najskuteczniejsi

111 G / 28 M
PGNiG Superliga: 79 G / 19 M
Liga Mistrzów: 32 G / 9 M
104 G / 29 M
PGNiG Superliga: 73 G / 20 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M
95 G / 32 M
PGNiG Superliga: 55 G / 22 M
Liga Mistrzów: 40 G / 10 M