Mecze z Telekom Veszprem bez publiczności

Mecze Last 16 pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a Telekom odbędą się bez udziału publiczności, zarówno w Płocku, jak i w Veszprem.

Jest to efekt decyzji organów administracyjnych Polski i Węgier, zakazujących imprez masowych w związku z epidemią koronawirusa. Już we wtorek taką decyzję podjął nasz klub, w środę tak samo zareagowali mistrzowie Węgier.

- Jeśli chodzi o udział publiczności w meczu Ligi Mistrzów, dostosujemy się do decyzji organów państwowych i samorządowych. Obecnie ustalane są wszystkie szczegóły przebiegu i organizacji meczu zarówno z EHF, jak i klubem Telekom Veszprem. Do ostatecznej decyzji pozostaje chociażby możliwość wpuszczenia do hali przedstawicieli mediów – mówił prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

- Na konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera Gergely Gulyás ogłosił, że rząd podjął decyzję o zakazie wszystkich wydarzeń powyżej 100 uczestników, a ponadto ogłosił stan wyjątkowy. W naszym przypadku oznacza to, że nasze mecze będą zamknięte dla publiczności, aby nie przekroczyć liczby stu uczestników. Decyzja ta będzie trwała do odwołania. Oznacza to, że nasze pojedynki Vojvodiną i ORLEN Wisłą Płock w Lidze Mistrzów odbędą się bez udziału publiczności – czytamy na oficjalnej stronie Telekom Veszprem.

W środę do wszystkich klubów przyszedł list z Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, podsumowujący obecną sytuację rozgrywek związaną z epidemią koronawirusa. Póki co władze EHF nie planują zawieszenia lub przełożenia meczów, a wszystkie transmisje telewizyjne odbędą się zgodnie z terminarzem. Mecze będą organizowane w pełnej oprawie, niemniej wpuszczanie kibiców do hali pozostawia się do decyzji gospodarza. Jednocześnie EHF odradza wszelkie wyjazdy kibiców gości, zarówno zorganizowane, jak i indywidualne. Władze zalecają klubom jeszcze bliższą współpracę w zakresie logistyki i informowania siebie nawzajem o rozwoju sytuacji i wszelkich utrudnień związanych z epidemią koronowirusa.

Najlepsi

średnia: 4.09
średnia: 4.03
średnia: 4.01

Najskuteczniejsi

47 G / 6 M
PGNiG Superliga: 27 G / 4 M
Liga Europejska: 20 G / 2 M
31 G / 7 M
PGNiG Superliga: 26 G / 5 M
Liga Europejska: 5 G / 2 M
22 G / 6 M
PGNiG Superliga: 13 G / 4 M
Liga Europejska: 9 G / 2 M