Płocka Akademia Piłki Ręcznej rozpoczyna swoją działalność

alt

Wraz z początkiem września swoją działalność zainaugurowała Płocka Akademia Piłki Ręcznej. Jej ideą jest wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport i kulturę fizyczną.

 

- Powołanie do życia Akademii do zwieńczenie naszych ponad rocznych działań zmierzających w tym kierunku. Z tego co mi wiadomo, jest to pierwszy taki projekt w Polsce, a nawiązuje on do płockiej szkoły piłki ręcznej, której fundamenty tworzył śp. Stanisław Suliński. Zadaniem PAPR jest popularyzacja piłki ręcznej oraz zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wśród rówieśników, dla których piłka ręczna to przede wszystkim dobra zabawa. Ciekawy dobór ćwiczeń i zabaw sprawi, że dzieci z niecierpliwością będą wyczekiwały na kolejne zajęcia – mówi prezes SPR Wisła Płock Robert Raczkowski.

 

- Marzeniem każdego młodego chłopca czy dziewczynki jest gra w pierwszej drużynie i reprezentowanie Wisły Płock lub Jutrzenki Płock na boiskach Polski i Europy. Naprzeciw tym marzeniom wychodzi Akademia, której celem jest wychowanie przyszłych zawodników i zawodniczek dla potrzeb I i II drużyny. Oczywiście nie każdy będzie miał zaszczyt założyć koszulkę z herbem Wisły i odpowiednio Jutrzenki na piersi w dorosłej piłce, jednak wpajając chłopcom i dziewczynkom przywiązanie do barw klubowych i tradycji pragniemy, by każdy z nich pozostał wiernym kibicem – mówi z kolei trener Bogdan Zajączkowski - koordynator projektu - Przywiązujemy dużą wagę również do wyników osiąganych przez naszych zawodników/zawodniczki w szkole. W związku z powyższym w klasach, do których uczęszczają młodzi adepci Akademii, mogą oni rozwijać nie tylko umiejętności sportowe, ale i językowe (klasy z rozszerzonym językiem angielskim). Wymagamy, by sukcesy na boisku szły w parze z wynikami w nauce. Trening w Płockiej Akademii Piłki Ręcznej to radość, zabawa, satysfakcja osiągnięta ciężką pracą na treningach. To także wpajanie tolerancji, wyrozumiałości i szacunku dla przeciwnika – innego człowieka.

 

Priorytetem Akademii jest usystematyzowanie wszystkich etapów szkolenia w jednolity program przygotowujący dzieci i młodzież do profesjonalnego uprawiania sportu, głównie piłki ręcznej. Program PAPR stworzyła kadra trenerska I zespołu ORLEN Wisły, I trener zespołu MMKS Jutrzenka oraz inni specjaliści ds. szkolenia.

 

Lista szkół objętych programem Akademii:

1. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego.

2. Szkoła Podstawowa Nr 16 im. Mikołaja Kopernika

3. Szkoła Podstawowa Nr 21 w Zespole Szkół Nr 2.

4. Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi Nr 23.

5. Gimnazjum Nr 1 im. Książąt Mazowieckich w Zespole Szkół Nr 1.

6. Gimnazjum Nr 5 im. Zygmunta Padlewskiego.

7. Gimnazjum Nr 10 w Zespole Szkół Nr 2.

8. IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Krzywoustego w Zespole Szkół Nr 2.

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M