Niebieski paszport PAPR

alt

W piątkowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 23 oraz w Szkole Podstawowej nr 16 doszło do uroczystości rozdania członkom Płockiej Akademii Piłki Ręcznej - Niebieskich paszportów.

 

"Niebieskie paszporty" to powstałe z inicjatywy SPR Wisły Płock małe kompendia wiedzy na temat piłki ręcznej. Dzięki współpracy z wieloma osobami dzieci, które trenują w ramach PAPR, otrzymały swego rodzaju przewodnik, z którego dowiadzą się m.in jak prawidłowo odżywiać się, czy poznają podstawowe zwroty dotyczące piłki ręcznej w języku angielskim.

 

- Udział w Płockiej Akademii Piłki Ręcznej to początek wielkiej przygody. Celem PAPR jest umożliwienie płockiej młodzieży realizacji sportowych marzeń. Dzięki treningom pod okiem specjalistów każdy z zawodników Akademii będzie mieć szansę rozwijać swój talent - mówi prezes SPR Wisły Płock, Robert Raczkowski - Paszport od zawsze kojarzył się z przekraczaniem granic i tego właśnie chcemy nauczyć wszystkich podopiecznych PAPR. Dzięki naszemu nowemu projektowi będziemy mogli nie tylko przekazać im podstawowe informacje na temat piłki ręcznej, ale również zachęcić do systematycznego podnoszenia swych umiejętności oraz do anagżowania się w inne - związane z miastem i klubem - projekty - dodaje.

 

W uroczystości rozdania "Niebieskich paszportów" poza przedstawicielami Płockiej Akademii Piłki Ręcznej i SPR Wisły Płock udział wziął również Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M