Akademia Piłki Ręcznej wychodzi poza Płock

altPoszerzyła się lista szkół objętych programem Płockiej Akademii Piłki Ręcznej. Do projektu przystąpiła pierwsza szkoła spoza granic naszego miasta.

 

W tym tygodniu odbyła się oficjalna uroczystość, podczas której umowę zrzeszającą w szeregach PAPR podpisał Zespół Szkół w Radzanowie. Ponadto SPR Wisła i gmina Radzanowo parafowały porozumienie mające na celu krzewienie kultury piłki ręcznej w tym regionie. Wydarzenie uświetniły mecze pokazowe pomiędzy drużynami z Radzanowa, a szkołami z Płocka, które już uczestniczą w Akademii. Lokalną drużynę z ławki trenerskiej poprowadził Mateusz Piechowski. Wszystko to przy pięknej oprawie artystycznej, przygotowanej przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół.

 

- Jest to naturalny krok jeśli chodzi o nasz samorząd, ponieważ poczyniliśmy kilka ważnych inwestycji w infrastrukturę sportową: powstał orlik z możliwością gry w piłkę ręczną, a w poprzednim roku została oddana do użytku hala sportowa pełnowymiarowa z bardzo dobrym zapleczem, zbudowana dzięki dotacji unijnej. Ponadto w tym roku po raz pierwszy powstała klasa sportowa w naszym gimnazjum i zaobserwowaliśmy bardzo ciekawą tendencję, że dzięki tej ofercie sportowej dzieci szkół podstawowych chętniej przychodzą do tego gimnazjum – mówił wójt Radzanowa Sylwester Ziemkiewicz – Jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie płockim, która podpisała takie porozumienie i mam nadzieję, że wokół sportu i piłki ręcznej możemy budować swoją markę.

 

- Piłka ręczna to dyscyplina sportu, która skupia w sobie wszystkie elementy pozwalające dzieciom na rozwój fizyczny. Ponadto jest to tradycja tego regionu, co jest dla nas również bardzo ważne – uzasadniał przystąpienie do Płockiej Akademii Piłki Ręcznej dyrektor Zespołu Szkół w Radzanowie Bolesław Urbaniak.

 

- To wydarzenie jest wyjątkowo istotne ze względu na proces realizacji strategii związanej właśnie z promocją piłki ręcznej nie tylko wśród młodzieży naszych płockich szkół, jak również tych zlokalizowanych poza granicami naszego miasta – tłumaczył prezes SPR Wisła Płock Robert Raczkowski – Cieszymy się z tego, że gmina Radzanowo wraz z dyrekcją szkoły z tak ogromnym zainteresowaniem podeszła do naszej inicjatywy, do naszego pomysłu. Nie należy tutaj zapominać a Mariuszu Kusym, którego wkład w ten projekt jest ogromny. Mariusz to wychowanek płockiej Wisły, a na dzień dzisiejszy szkoleniowiec i nauczyciel w szkole, w której się obecnie znajdujemy.

 

- Jest to dla nas bardzo ważny moment w naszym początkowym rozwoju, bo dopiero zaczynamy zabawę w piłkę ręczną. Chcemy przez nią wychowywać młodych ludzi, otwierać im drogę na świat – powiedział Mariusz Kusy.

 

Obszerny materiał z tego wydarzenia, jak i rozmowy z gośćmi będziecie mogli zobaczyć w jednym z najbliższych odcinków na WisłaTV. Zapraszamy.

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M