I liga #12: Co za pogoń, Nafciarze wywożą punkty z Legionowa

Niemal całe spotkania zawodnicy ORLEN Wisły II Płock musieli gonić wynik. W decydujących akcjach to jednak oni zachowali więcej zimnej krwi i pokonali KPR Legionowo 31:30.

Dla naszej drużyny pojedynek z sąsiadującym w tabeli KPR Legionowo okazał się niespodziewanie bardzo trudny. Pierwsza połowa do zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy w 19.min. prowadzili już różnicą sześciu oczek. Wiślacy nie zwiesili jednak głów i jeszcze przed przerwą odrobili część strat.

Po zmianie stron było już znacznie lepiej i za sprawą znakomicie tego dnia dysponowanego Mikołaja Czaplińskiego w 38.min. doprowadziliśmy do wyrównania 18:18. Taki obrót spraw był jednak tylko przedsmakiem emocji, jakich byliśmy świadkami w ostatnich minutach. W 50.min. Legionowo prowadziło już 27:23 i wydawało się, że nic nie odbierze im tego dnia zwycięstwa. Tymczasem płocczanie rzucili się do odrabiania strat i kolejne minuty wygrali aż 6:1. W ostatniej minucie do bramki KPR-u trafił Mateusz Ziemiński i to zapewniło Nafciarzom komplet punktów.

KPR Legionowo - ORLEN Wisła II Płock 30:31 (15:12)

KPR: Węgrzyn, Grabowski 6(3k), Jędrzejewski 4, Fąfara 5, Prątnicki 5, Suliński 3, Bielawski, Wyrozębski, Ignasiak 6, Gawęcki, Ciok 1
Karne: 3/3
Kary: 14 min
Czerwone kartki: Fąfara, Ciok – z gradacji kar

ORLEN Wisła II: Rybicki, Kujawa – Mierzwicki 1, Janiszewski 1, Pedryc 4, Petyn, Fuksiński 6, Dybiec, Fabianowicz, Rupp 4, Ziemiński 5, Czapliński 10(3k), Zadrożny, Jankowski
Karne: 3/3
Kary: 8 min.

Przebieg meczu: 5.min. 1:1; 10.min. 5:3; 15.min. 9:5; 20.min. 12:6; 25.min. 14:10; 30.min. 15:12; 35.min. 18:16, 40.min. 19:19; 45.min. 23:19; 50.min. 27:23; 55.min. 28:28; 60.min. 30:31