I liga #20: Nafciarze wyszarpali zwycięstwo

Kolejne zacięte spotkanie mają za sobą zawodnicy ORLEN Wisły II Płock. Młodzi Nafciarze pokonali SPR ROKiS Radzymin 25:24, choć w 57.min. przegrywali 21:23.

Mało brakowało, a katem Wiślaków zostałby wychowanek naszego klubu Mateusz Chabior. Młody rozgrywający tylko w pierwszej połowie zdobył dla gości osiem bramek (z jedenastu całego zespołu), a jego zatrzymanie stało się głównym wyzwaniem dla sztabu szkoleniowego na drugie trzydzieści minut.

Po przerwie na chwilę inicjatywę przejęli gospodarze. W 40.min. prowadzili już 16:14, ale kolejne dziesięć minut to 5:1 dla Radzymina i sytuacja naszej drużyny zaczęła się mocno komplikować. Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej minucie. Dwa razy trafił dla nas Miłosz Rupp, z karnego odpowiedział Chabior i cała pula punktów została w Płocku.

ORLEN Wisła II Płock – SPR ROKiS Radzymin 25:24 (12:11)

ORLEN Wisła II: Rybicki, Kujawa – Mierzwicki 3, Lemanowicz 1, Pedryc, Petyn 1, Dybiec 1, Olkowski 3, Fabianowicz 3(2k), Rupp 5(1k), Ziemiński 2, Kowalski 1, Czapliński 4(1k), Stawecki, Jankowski, Brzeziński 1
Karne: 4/6
Kary: 8 min.

Radzymin: Zagożdżon 2, Samulak, Troński 5, Marszałek, Rybicki, Dybczyński, Brinovec 1, Kłoda, Chabior 13(3k), Lewandowski 3, Piechnik
Karne: 3/3

Przebieg meczu: 5.min. 2:3; 10.min. 5:6; 15.min. 5:8; 20.min. 9:9; 25.min. 10:11; 30.min. 12:11; 35.min. 13:13, 40.min. 16:14; 45.min. 16:16; 50.min. 17:19; 55.min. 20:22; 60.min. 25:24