I liga #22: Zwycięstwo na zakończenie ligi

W meczu kończącym rozgrywki I ligi ORLEN Wisła II Płock pokonała MKS Padwę 25:23. Było to również pożegnanie z naszym klubem dwóch zawodników: Miłosza Ruppa oraz Marcina Rucińskiego.

Miłosz Rupp był jednym z najskuteczniejszych zawodników drugiej drużyny już od kilku lat. W tym sezonie w 20 meczach zdobył 121 bramek, co dało mu trzecią lokatę wśród najskuteczniejszych zawodników.

Samo spotkanie było raczej spokojnym widowiskiem. Przez sześćdziesiąt minut sędziowie tylko raz odesłali zawodnika na ławkę kar i trzy razy wskazali na siódmy metr. Do 50.minuty bliżej zwycięstwa byli goście. Wówczas Nafciarze zapisali na swoim koncie trzy trafienia i wyszli na prowadzenie 23:21. Emocje jednak towarzyszyły temu spotkaniu do ostatniego gwizdka sędziego, ale ostatecznie po dwóch bramkach Mikołaja Czaplińskiego zwyciężyliśmy 25:23.

ORLEN Wisła II Płock – MKS Padwa Zamość 25:23 (13:16)

ORLEN Wisła II: Ruciński – Zagroba, Mierzwicki 1, Janiszewski, Tartas 1, Dybiec 3, Fabianowicz 4, Ziemiński 4, Czapliński 8(3k), Stawecki, Zadrożny 2, Jankowski 1, Brzeziński, Glinka 1
Karne: 3/3
Kary: 0 min.

MKS: Drabik, Adamczuk 4, Sałach 1, Gałaszkiewicz 2, Bigos 2, Puszkarski, Szymański 5, S.Fugiel 1, Kłoda, Wnuk, Samoszczuk,, T.Fugiel 7, Pomiankiewicz 1
Karne: 0/0
Kary: 2 min.

Przebieg meczu: 5.min. 1:2; 10.min. 4:4; 15.min. 5:7; 20.min. 7:10; 25.min. 9:12; 30.min. 13:13; 35.min. 15:16, 40.min. 16:17; 45.min. 17:19; 50.min. 20:21; 55.min. 24:22; 60.min. 25:23