Marcin Wichary zostaje w SPR Wiśle Płock, nowy etap naszego bramkarza

Marcin Wichary w minionym tygodniu oficjalnie ogłosił zakończenie kariery sportowej. Zostanie jednak w naszym klubie, ale już w nowej roli.

W marcu władze klubu potwierdziły informację, że kontrakt z naszym bramkarzem nie zostanie przedłużony, jednocześnie zaznaczając, że celem jest zatrzymanie Wichcia w swoich strukturach i korzystanie z jego bogatego doświadczenia.

- Dzisiaj mogę potwierdzić, że Marcin Wichary zostanie w naszym klubie – mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek. – Od samego początku podkreślałem, że bardzo zależny nam na tym, aby zatrzymać Marcina i móc wykorzystać jego wiedzę i doświadczenie. Cieszę się, że Marcin zasili sztab szkoleniowy SPR Wisły Płock i życzę mu powodzenia w pełnieniu tej nowej funkcji.

- Wichciu od 1 lipca będzie trenerem bramkarzy w drugim zespole ORLEN Wisły Płock oraz drużynie juniorów – mówi Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski. - Będzie na co dzień współpracował z grupą około 4-5 młodych chłopaków, których mamy w swoich drużynach młodzieżowych. Jednym z naszych priorytetów sportowych jest inwestowanie w młodzież i zapewnienie im jak najlepszych warunków do rozwoju. Mamy bardzo dobrą kadrę szkoleniową, którą swoją wiedzą i doświadczeniem zasili teraz Wichciu. Będziemy również chcieli organizować swego rodzaju konsultacje dla młodych bramkarzy drużyn młodzieżowych z płockich szkół i drużyn juniorów młodszych i tutaj na pewno wiedza Wichcia będzie przydatna.

Marcin Wichary był bramkarzem ORLEN Wisły Płock przez 15 lat. Wcześniej reprezentował barwy Warszawianki Warszawa, AZS AWF Biała Podlaska oraz Sparty Zabrze. Na swoim koncie ma również występy w reprezentacji Polski. Zdobył m.in. brązowy medal Mistrzostw Świata w 2015 roku oraz wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2008.

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M