I liga #11: Nafciarze postawili się KPR Legionowo

Walczące o awans do PGNiG Superligi KPR Legionowo pokonało w meczu 11. kolejki I ligi ORLEN Wisłę II Płock 30:27. W szeregach gości wystąpiło aż czterech naszych wychowanków.

Młodzi Nafciarze nie byli faworytem tego spotkania, co potwierdził przebieg pierwszej połowy. Nasi zawodnicy do szatni zeszli ze stratą pięciu bramek do gości, ale po zmianie stron sytuacja na boisku się odmieniła. Wprawdzie w 48.min. Legionowo prowadziło jeszcze 24:20, ale pięć minut później Mateusz Dybiec zdobył kontaktową bramkę i płocczanie wrócili do gry. W samej końcówce spotkania większym doświadczeniem i zimną krwią wykazali się podopieczni Krzysztofa Lipki, a wynik na 27:30 ustalił jeden z naszych wychowanków z szeregach KPR – Aleks Olkowski, który łącznie zdobył dla swojej drużyny dwie bramki. Tyle samo zapisał na swoim koncie Krystian Wołowiec, a najwięcej trafień z gry zanotował inny nasz wychowanek – Mateusz Chabior (5). Ponadto ctery bramki dla KPR zdobył Damian Suliński.

ORLEN Wisła II Płock po jedenastu meczach z sześcioma punktami na koncie zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

ORLEN Wisła II Płock – KPR Legionowo 27:30 (11:16)

ORLEN Wisła II: Rybicki, Kozłowski – Wawszczak 4(1k), Lemanowicz 2(1k), Goleniewski 4, Matusiak, Fuksiński 1, Mierzwicki 4, Ciećwierz, Grabowski, Sowul 5(2k), Dybiec 2, Helwak 2, Myczka, Jankowski, Brzeziński 3
Kary: 8 min.
Karne: 4/7

KPR: Węgrzyn, Filipowicz 4, Kostro 5(1k), Suliński 4, Fąfara 2, Wołowiec 2, Chabior 5, Olkowski 2, Ciok 6(4k), Szałkucki
Karne: 5/5

Przebieg meczu: 5.min.1:3; 10.min. 3:5; 15.min. 5:8; 20.min. 6:9; 25.min. 7:12; 30.min. 11:16; 35.min. 12:18; 40.min. 13:19; 45.min. 19:21; 50.min. 22:24; 55.min. 25:26; 60.min. 27:30