Juniorzy w Final Four Mistrzostw Polski!

W dramatycznych wręcz okolicznościach nasi juniorzy wywalczyli awans do Final Four Mistrzostw Polski. Jeszcze na pięć minut przed końcem spotkania naszą drużynę dzieliło od upragnionego celu aż pięć bramek.

Po przegranej i zwycięstwie w piątek i sobotę Nafciarze do ostatniego meczu musieli drżeć o awans. Warunkiem niezbędnym miało być zwycięstwo nad MTS Kwidzyn, które rodziło się ogromnych bólach. Jeszcze w 40.min. kwidzynianie prowadzili 23:22, aby następnie zdobyć cztery bramki przy tylko jednej odpowiedzi z naszej strony. W ten sposób wypracowana przewaga utrzymywała się do 55.min. Wówczas tablica świetlna wskazała stan 30:35, ale Nafciarze pokazali olbrzymi charakter i wolę walki. To zaowocowało trafieniami Mateusza Żółtowskiego oraz Igora Helwaka, który w ostatniej minucie wykorzystał rzut karny doprowadzający do remisu 35:35 i rzutów karnych. W nich potrzeba było aż dziesięciu serii, aby wyłonić zwycięzcę, ale ostatecznie dwa punkty padły naszym łupem.

To jednak nie gwarantowało nam awansu i wciąż musieliśmy czekać wynik ostatniego pojedynku. Ten okazał się po naszej myśli i SPR Wybrzeże III Gdańsk pewnie pokonało UKS Anilanę Łódź 29:19.

Wyniki

Piątek 5 marca

SPR Wybrzeże III Gdańsk – ORLEN Wisła Płock 28:19 (13:8)

ORLEN Wisła: Sobecki, Siedlecki - Wojnecki, Kamiński, Wawszczak 6, Bielicki, Filipkowski, Kwasiborski, Żółtowski, Dymek, Zalewski, Helwak 7(1k), Łobodziński 1, Wiśniewski 1, Ossowski

Karne: 1/1
Kary: 16 min.

UKS Anilana Łódź – MTS Kwidzyn 32:24

Sobota 6 marca

MTS Kwidzyn – SPR Wybrzeże III Gdańsk 22:27

UKS Anilana Łódź – ORLEN Wisła Płock 28:31

ORLEN Wisła: Sobecki, Siedlecki – Wojnecki 5, Kamiński 5, Wawszczak 7, Załęski 1, Bielicki 1, Kwasiborski, Zalewski 1, Helwak 8(6k), Łobodziński 3,

Karne: 6/7
Kary: 12 min.

Niedziela 7 marca

ORLEN Wisła Płock – MTS Kwidzyn 35:35 (9:8 po karnych)

Sobecki, Siedlecki – Wojnecki 3, Kamiński 11, Wawszczak 4, Załęski 2, Bielicki 1, Filipkowski, Kwasiborski, Żółtowski 3, Zalewski 2, Helwak 7(3k), Łobodziński 2, Wiśniewski

4. MTS Kwidzyn   3 0 0 3 81 94 -13 1 8

Do turnieju Final Four awansowały także zespoły KS Szczypiorniak Olsztyn i MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Zmagania zaplanowane są na 19-20.03.2021. Gospodarz turniej zostanie wkrótce potwierdzony.