ORLEN Wisła II Płock nie dała rady MKS Wieluń

W rozgrywkach I ligi drugi zespół ORLEN Wisły Płock uległ na własnym parkiecie MKS Wieluń 27:31. Do przerwy płocczanie remisowali 16:16.

Niedzielne starcie w ORLEN Arenie było wyrównane. Na początku pierwszej połowy oba zespoły grały bramka za bramkę, a od około 10 minuty przewagę uzyskali goście, którzy wyszli nawet na prowadzenie czterema bramkami. Ambitnie grający Nafciarze w końcówce odrobili straty i na przerwę schodzili z wynikiem remisowym 16:16. Początek drugiej połowy należał do płocczan. Nafciarzom udało się zdobyć po trzech trafieniach z rzędu przewagę dwóch bramek. MKS jednak dość szybko nie tylko odrobił straty ale zdobył prowadzenie. Następnie ORLEN Wisła wykorzystała grę w przewadze i Nafciarze w 46. minucie po raz kolejny remisowali. Końcówka meczu należała jednak do MKS Wieluń, którego zawodnicy wzmocnili obronę i wykorzystali swoje ligowe doświadczenie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 31:27.

ORLEN Wisła II Płock - MKS Wieluń 27:31 (16:16)

ORLEN Wisła: S. Rybicki, J. Kozłowski - O. Kamiński 8, K. Wawszczak, M. Fuksiński 3 (2/2), J. Goleniowski 5, M. Dybiec, I. Helwak, M. Łobodziński, S. Ludwiczak 7, K. Brzeziński 4 (0/1).

MKS Wieluń: P. Kolanek, P. Jędrzejewski - K. Kowalik 2, K. Węcek 1, B. Golański 1, S. Famulski 8 (2/2), J. Cepielik 4, M. Hanas 1, B. Bednarek. A. Bożek 4, Ł. Królikowski 6, A. Galewski 4.